Siyaset

Kuruçeşme’yi, Kuruçeşmelilerle yöneteceğiz

Kuruçeşmeliler Derneği’nin konuğu olan İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Kuruçeşme’yi, Kuruçeşmelilerle birlikte yöneteceğiz” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, İzmit ilçe geçmiş dönem başkanlarından Alpaslan Seymen ile birlikte başkanlığını Ramazan Gür’ün yaptığı Kuruçeşmeliler Derneği’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinin konuğu oldu. “Kuruçeşme’yi Kuruçeşmelilerle birlikte yöneteceğiz” diyen Başkan adayı Hürriyet, “Hizmeti Kuruçeşme’den uzaklaştırarak değil, Kuruçeşme’den yapacağız” dedi.

“SÖZ VERMİŞTİM, SÖZÜMÜ TUTTUM

İzmit Kuruçeşmeliler Derneği’nde verilen kahvaltının konuğu olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “ Milletvekili olmadan önce parti gözetmeksizin, ayrım yapmaksızın, herkesin vekili olacağıma söz vermiştim. Geldiğimiz noktada da bunu başardığımı düşünüyorum. Kim bana derdini anlattıysa, sen partili misin diye sormadım. Karakol meseleniz olduğunda oy kaygısı gütmeden bir şeyler yapmaya çalıştık. Bu bizim sorumluluğumuzdu ve bunu siyaseten yapmadık. Vatandaş bir şeyden dolayı mağdursa bize düşen onu dile getirmek ve çözdürmek için uğraşmaktır. Sonucunda da biz bir ucundan tuttuk siz bir ucundan tuttunuz, vatandaş olarak sahip çıktınız. Hep birlikte bir sonuca erdirdik ve nihayetinde karakol açıldı” diye konuştu.

Kuruçeşme’yi, Kuruçeşmelilerle yöneteceğiz

“HİZMETİ KURUÇEŞME’DEN UZAKLAŞTIRMAYACAĞIZ”

Kente ve insana hizmet etmek adına bir yola çıktıklarını sözlerine ekleyen Milletvekili Hürriyet, “Kim bu kente bir çivi çaktıysa Allah ondan razı olsun. Ama şunu da söylemek zorundayız ki, yanlışı kim yaparsa yapsın, yanlış yanlıştır. Söz verilip de yapılmayan yapılmayandır, Halkla entegre olup, halkın istediğini yapmak çok önemli. Bu kenti yönetenlerde ‘ben bilirim’ şımarıklığı var. Vatandaşa sormadan, ihtiyacı var mı yok mu demeden yapılanlara da vatandaşın istemediğini niye yapıyorsun diye ben sorarım. Hâlbuki yapılacak olanları vatandaşa sorarak yapılmalı, halkla yapılan istişareler icraata geçirilmeli.  Ben böyle yapmak üzere yola çıktım. Kuruçeşme’yi, Kuruçeşmelilerle, Alikahya’yı, Alikahyalılarla, Akmeşe’yi, Akmeşelilerle yöneteceğiz. Hizmeti Kuruçeşme’den uzaklaştırarak değil, Kuruçeşme’den yapacağız” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİMİZE İSTİHDAM ALANLARI YARATACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Hürriyet, İzmitlilerin ihtiyaçlarına göre projeler üreteceklerini de belirterek, “Kuruçeşme ciddi anlamda hizmete muhtaç edilen bir yer. Burada son yıllarda gördüğümüz kadarıyla çok da fazla bir şey değişmedi. 13-0’ın bir şımarıklığı var. Bu da insanların hayatına bir şey katmıyor, tam tersine eksiltiyor. Başkan olduğumuzda buraya geleceğiz ve sizlerle birlikte bu toplantıları devam ettireceğiz. Burada gençlerimizin işsizlik problemleri var. İzmit’in imkanları çok geniş ve bu imkanlar doğru şekilde kullanılsa ciddi anlamda istihdam alanları yaratılır. Yapacağımız her proje insanlara iş alanını açacak tarzda projeler olacak. Genç arkadaşlarımıza iş imkanı sağlayacak alanlarımız olacak. Kuruçeşme’de bir proje yapacağımızda buranın gençlerini değerlendireceğiz, onlara iş imkanı sağlayacağız” dedi.

Kuruçeşme’yi, Kuruçeşmelilerle yöneteceğiz

“KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK”

İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, göreve geldikleri takdirde kimseyi işlerinden etmeyeceklerini söyleyerek, “Şunun da bilinmesini isterim ki göreve geldiğimizde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Bu benim olmazsa olmazımdır. Ben kul hakkından korkarım. Benim sözüm söz. Dayanışmayla, karşılıklı görüş alışverişiyle ve birbirimizi dinleyerek her şey mümkün” açıklamasında bulundu. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise yaptığı konuşmasında, “Burada siyasetçi olarak nutuk atmak istemiyorum ama Kuruçeşme’nin ihmal edildiğini görüyoruz. Tabi bunu sizler daha iyi görüyorsunuz ve takdirini de kararını da sizler vereceksiniz. Burada olmaktan ve sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu