Güncel

“Laik,  demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı sorumluluklarımızın farkındayız “

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Cumhuriyetin kuruluşunun 95’nci yılını yazılı bir açıklamayla kutladı

CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız Cumhuriyetin 95’nci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet evlatları olarak bizler, devrimlerin ışığında, aydınlık ve çağdaş geleceğe taşınarak, Cumhuriyet şehitleri tarafından halkımıza ve bizlere emanet edilen, laik,  demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan vazgeçilmez sorumluluklarımızın farkındayız” dedi.

“CUMHURİYET BEDAVA KAZANILMADI”

“Kahraman halkımız, Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik adına vermiş oldukları büyük mücadelenin sonucunda, bundan doksan beş yıl önce ilan edilmemiştir” diyen Andız, “Egemenliğin kayıtsız, şartsız tek sahibi olan milletimiz, varlığımıza ve bağımsızlığımıza   yönelik her türlü tehdit ve saldırılar karşısında tıpkı Cumhuriyeti ilan ederken olduğu gibi bu gün de aynı ruhla, onurlu mücadeleyi verecektir. Gücünü,  sahip olduğu iktidardan değil, varlığını adadığı halkından alan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği gibi; Cumhuriyetimiz öyle zan olunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmaya hazırız” açıklamasını yaptı.

“GÜÇLÜKLERİ TEKER TEKER AŞACAĞIZ”

Andız, “Cumhuriyet evlatları olarak bizler, devrimlerin ışığında, aydınlık ve çağdaş geleceğe taşınarak, Cumhuriyet şehitleri tarafından halkımıza ve bizlere emanet edilen, laik,  demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan vazgeçilmez sorumluluklarımızın farkındayız.Ülkemize ve halkımıza karşı yapılan ihanetler, karşımıza çıkarılan engeller ne kadar büyük olursa olsun, halkımıza olan inancımız ve Cumhuriyete olan bağlılığımızdan aldığımız güçle, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeden güçlükleri teker teker aşacağız. Barış, huzur ve güven içinde yaşanacakbir Türkiye’nin yeniden inşası için, varlığımızın garantisi olan Cumhuriyet ve onun eşsiz kazanımlarına hep birlikte sahip olunması çağrısında bulunuyor, bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu