Yaşam

Lale Tığ’ı çok üzmüşler

Bu kentin değerlerinden, sanatçı ve sanat sevdalısı Lale Tığ hanımefendi bir hayli üzülmüş görünüyor

Elini saysan 10 parmağı geçmeyen sanatçıların yaşadığı bir şehirde yaşıyoruz. Bu güzel insanlardan biri Lale Tığ. Lale hanım sosyal medya aracılığı ile kendi sayfasından bir serzenişte bulunmuş.

Biz de Hür Kocaeli olarak Lale Tığ hanımefendinin  paylaşımını sayfamızda sizlerle paylaşmak istedik.

Buyurun efendim. İşte o paylaşım:

“Hayatım Izmit ‘te geçti. Annemden aldığım terbiye ve görgüye bu kentin o zamanlardaki temel görgüsü de eklenince düzgün , kimseye zararı olmayan , kimsenin varlığını , yokluğunu , eksiğini , fazlasıni merak etmeyen bir insan olduğumu saniyorum. Daha 5 – 6 yaşımda iken tanidiklarım halen hayatta . Her birimiz cok benzer maddî ve manevî alt yapılardan geliyoruz .

Tum bu yaşam zarfinda herkes hayatta basamaklar çiktı . İndi de. Ne çikarken , ne inerken ne de merdivenin dibinde beklerken hiç kimseyi kiskanmak gibi terbiyesizliğim olmadi. Allah herkesin kismetini ayri verir . Alir da elbette . . .

Tabii ki bu şehirde bir ömür geçirip film gibi takip edilenlerden biri de benim .

Simdi bu konu nerden çıktı diyeniniz olabilir. Epey zaman önce bir yerde yıllar once bir toplantida taniştiğım bir kadınla yine karşilastim

Sanirim o yillardan iz birakmışım . Zira her gorüşümde konu benim canimi sıkacak aşamaya geliyordu. Efendim örnek veriyor ” bir zamanlar cok varlıkli olan bir kadin vardı ! Şimdi o eski havaları olmadığı için burnu düşmüş . . . ”

Gereken cevabi verdim tabii ki .

Bu konu 14 yildır çok başıma geliyor .

Üstunde durmamaya baksam da milletin ne kadar zavalli ne kadar acımasiz olduğunu yok sayamıyorum .

O kendini bilmezler kimsenin bir vakitler ne kadar emek verdiğini ve hayatı tırnaklarıyla kaziyarak yarattıklarını görmedikleri için salakça konuşurlar. Sen sinirlenince de tuuu kaka olursun hemen

Ya da durumu hazmedememiş derler .

Valla beni taniyan dostlarım her koşulda ayni olduğumu bilirler. Hic bir yukseklik başımi dondürmediği gibi hic bir sadelik de burnumu yere eğmez .( Ne kadar yuksekler gördüğümü cok merak eden araştırsın . . . O merakli tursucuların hayâlinde bile olmayacak kadar diyeyim belki anlarlar )

Hayatımda kimseyi kiskanmadım. Kimsenin hic bir şeyinde gözüm olmadi . Ne evinde , ne arabadında , ne yatında , ne OTURDUĞU SEMTTE . . Ki oralarda da her kesimden insanlar yaşıyor.

DILERİM HERKES VARLIĞI IÇINDE O MÜSTESNA SEMTLERDE BOLLUK BEREKET VE HUZURLA YASASINLAR.

GÖZÜ OLANIN GOZÜ ÇIKSIN . . .

AMA BASKALARININ HER ŞEYE RAGMEN DIK DURUSUNDA GÖZÜ OLANIN DA ÇIKSIN . . .”

Lale Tığ’ı çok üzmüşler

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu