Siyaset

“Makası kapatmak zor”

CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adayı Nazif Korkmaz, “On yılda 40 bin farka gitti AKP. Bu makası kapatıp iktidar olmak kolay değil” dedi

CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adayı Nazif Korkmaz adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Kaybedilen seçimlerde bulunan ilişkiler yumağıyla bu işler olmuyor demek ki. Yeni bir siyasi hat inşa etmek lazım. Ben böyle bir hattı inşa etmek için yola çıktım” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta CHP İzmit İlçe Başkanlığına, Belediye Başkan aday adaylığı için dosyasını teslim eden Nazif Korkmaz bugün Yeşilbahçe’de düzenlediği basın açıklamasıyla adaylığını kamuoyuna duyurdu. Korkmaz’ın düzenlediği basın açıklamasına çok sayıda kişi destek verirken ayrıca açıklamaya CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski milletvekili Bekir Yurdagül, Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu da katıldı.

“Makası kapatmak zor”

Nazif Korkmaz, “Bu Belediye Başkan adaylığı müracaatı için son gün. Nazif Korkmaz ikinci defa bir göreve talip oluyor. İlk olarak 1977-78 yılında ODTÜ’de Öğrenci Temsilciler Konseyinde bölüm temsilcisi olarak seçime girdik ve kazandık. Bu güne kadar toplumsal muhalefet anlamında destek olmaya çalıştım. Benim aday olma hevesim yoktu çok meraklı bir adam değilim. Ben 1973 yılından beri toplumsal mücadeleden ayrılmadım.  CHP’nin kent merkezinde ve geniş bir coğrafi alanda insanlar arasında örgütlenmesi için uğraştım. Bir gönüllü gibi çalıştım. Partimiz 15 yıl seçimleri kazandı ve bunlar kazanılırken katkımızın çok olduğunu herkes bilir. Biz kaybedilen seçimlerde önermelerde bulunduk. Hiçbir yanlış içinde olmadık, halk ve toplumun yanında olduk. Kaybedilen 3 seçim döneminde fikirlerimiz kabul görmedi ve partimiz kaybetti. Kaybedilen seçimlerde bulunan ilişkiler yumağıyla bu işler olmuyor demek ki” dedi.

“Makası kapatmak zor”

“Yeni bir siyasi hat inşa etmek lazım” diyen Korkmaz, “Ben böyle bir hattı inşa etmek için yola çıktım.Partimiz 2004 seçimlerinde oylarını yar yarıya kaybetti. Yarın nasıl hareket edeceğimizin ipucu. 2009 seçimlerinde 4 Bin küsurla kaybettik. 2014’te 7 bin küsur. 2018’de 40 Bini geçen bir fark var. On yılda 40 bin farka gitti AKP. Bu makası kapatıp iktidar olmak kolay değil.  Ben son 10 yılımı şahsi hiçbir faaliyet içinde yaşamadım. Ömrümün tamamı manav toprakların korunması için geçti. Ben 2 şey yüzünden aday oluyorum. İlk olarak CHP 3 dönemdir kaybediyor kazanamıyor. İkinci olarak bu insanların yurt edindiği topraklardan kovulması yüzünden. Biz bunu kadınlarımızla başaracağız, kimseyi dışarıda bırakmayacağız. Daha sonrasında hızlıca kalkınacak kendimiz üretmeye başlayacağız” açıklamalarını yaptı

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu