Siyaset

“Mevcut yönetim halktan koptu”

CHP’den Darıca Belediye Başkan adayı olan Yakup Törk, “Darıca Belediyesi yönetimi halktan kopmuştur” dedi

CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım bir basın toplantısı düzenledi. İlçe binasında düzenlenen toplantıya Yıldırım’ın yanı sıra CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Akdeniz, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kızılbuğa, CHP Darıca Belediyesi Meclis üyeleri ile ilçe yöneticileri katıldı. CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, “Yola ilk çıktığımız günden beri CHP’ye oy vermeyen herkesin oyuna talip olduğumuzu söylüyoruz. Geçmişte hangi partiye oy vermiş olurlarsa olsunlar her oya talibiz. İİY Parti dışında resmi bir ittifak ve görüşmemiz yoktur. HDP il başkanının neden böyle bir açıklama yaptığını da bilmiyorum. Demek ki adayımızı herkes beğenmiş” dedi.

“VATANDAŞTAN KOPMUŞLAR”

Başkan Yıldırım’ın ardından CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk konuştu. Törk seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini söyleyerek, “Darıca iyi yönetilemiyor.  Mevcut belediye başkanı yönetme yetisini kaybetmiş. 140 milyonu aşan borçlu bir belediye olmuş. Vatandaştan kopmuş, vatandaşın derdinden uzak sadece o makamda kalmaya odaklamış hale gelmişler. Bizler bu milletin derdi işe dertleniyoruz. Mevcut yönetimin bir hükmü kalmamıştır. Millet bize yönetme yetkisini verdiğinde tüm muhalefet partilerine şeffaf bir şekilde dosyaları açarız. 1 Nisan’dan itibaren çok işimiz var. Tek temennimiz mevcut yönetim kazasız belasız belediyeyi bizlere teslim etsinler” diye konuştu.

“DARICA HALKI DENETİM DIŞI BIRAKILDI”

Törk’ün ardından Darıca Belediyesi CHP Meclis üyesi İbrahim Karslı gerçekleştirilen meclis toplantıları ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Karslı, “Ocak ayında denetim komisyonu seçimleri oluyor. 45 iş günü içerisinde çalışmalarını yaparak denetim komisyonu raporu yayınlamak zorunda. Mecliste ise belediye kaynakları ile Şükrü Karabacak bir slayt hazırlamıştı. 15 yılını anlatırken bir tek Atatürk fotoğrafı dahi yoktu. Darıca’nın otopark sorununu, trafik sorununu ifade ettik. Darıca’nın aydınlatması için SEDAŞ’ın yapması gerekeni Darıca Belediyesi 2 milyon TL borçlanarak yapıyor. Denetim komisyonu seçiminde CHP’lilerin olması gerekirdi. Denetim komisyonuna üye verilmemesinin nedeni yaptığımız denetimlerdir. İhalelerde rekabetin oluşmadığını ortaya çıkardık. Denetim dışını bırakılan Darıca halkıdır. Vicdanımız rahat. Görevimizi doğru yaptığımıza inanıyoruz” dedi.

“VERGİLERİMİZLE BİZİ ZEHİRLİYORLAR”

Toplantıda Darıca Belediyesi CHP Meclis üyesi Şinasi Serdar da bir konuşma yaparak, “Denetim komisyonunda bir dosyayı bir güne zor inceliyorum. Ama AKP’li üyeler dosyayı incelemeden bir taraftan diğer tarafa koyuyorlar. İncelediğimiz raporlarda uygun mal alınmadığını gördük. 55-60 bin TL’lik mal alınmış. Ama bunların kime verildiği bilinmiyor. İhaleyi yapan, malı alan ve dağıtan da aynı kişi. Kültür merkezindeki kütüphanede fesli delinin tüm kitapları var. Dünya klasikleri yok. Düzenlenen seminerler için gelen kişilere 4 bin ile 2.5 bin TL arası para ödeniliyor. Gelenlerden bir tanesini dinledik. Atatürk düşmanı idi. Verdiğimiz vergilerle Darıca ve bizler zehirleniyoruz. Gerekli yerlere şikayetlerimizi yaptık” diye konuştu.

“Mevcut yönetim halktan koptu”

“HDP İLE KURUMSAL BİR İLİŞKİMİZ YOK”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk HDP il başkanının açıklamasıyla ilgili olarak, “HDP il başkanını şahsen tanımıyorum. HDP ile kurumsal bir ilişkimiz yok. HDP tabanının bize oy vermesi bizi mutlu eder ama HDP ile ittifak ve pazarlık yok. HDP il başkanına iyi dilekleri için teşekkür ederim. Pazarlık varmış gibi lanse edilmesini doğru bulmuyorum. İl başkanının açıklamalarında ailemin HDP’li olduğu belirtilmiş. Benim ailem CHP üyesidir ve seçmenidir. Biz her partinin tabanından destek görüyoruz ama en çok da AK Parti tabanından destek alıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın desteği ile seçimleri kazanacağız. Darıca tüketen değil, üreten ve gelişen bir kent olacak” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu