Spor

Milli kampa katıldılar

İzmitli izciler, İzcilik Federasyonunun düzenlediği Türkiye İzcileri ileri seviye milli kampına katıldı

Bolu Aladağ’daki kampa İzmit Belediyespor Kulübü diriliş izci oymağından 16 izci,  uluslararası lider eğitimcisi Muzaffer Gündüz ile birlikte katılarak unutulmaz günler geçirdi.

İzmitli izciler, vahşi doğanın ortasında gerçekleşen 10 günlük kampta zoru başararak uluslararası kamplara katılma hakkını elde ettil. İzciler, kendi yemeklerini kendileri pişirdiler, banyo ve tuvaletlerini kendileri kurdu, hayatlarını sürdürebilmek için gerekli her şeyi ağaç, taş ve ipleri kullanarak imal etti. Şelalerde duş alıp gecenin soğuğunda nöbet tutan İzmitli izciler, barınak kurma yarışmalarına da katılarak uzun ve yorucu bir tırmanışla Kartalkaya zirvesine çıktı.

10 gün boyunca doğayla baş başa kalan izciler yaylalarda gezintiler yaptı, Seben gölünde kürek salladı ve akşamları kampa ateşinde doyasıya eğlendi. Korkuyu, yemeği, heyecanı paylaşarak ileri seviye milli kampına Kocaeli’den ilk katılan grup olma onurunu yaşayan İzmit Belediyespor izcileri kampı ziyaret eden Seben Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü ile de sohbet etti.

Milli kampa katıldılar

İzci lideri Muzaffer Gündüz, kampın çok verimli geçtiğini belirterek, “İzcilerimize her zaman destek veren İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ve Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı’na teşekkür ederiz” dedi.

Milli kampa katıldılar

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu