Kültür

Milli Kuruluşlar’dan Balkan belgeseli

Milli Kuruluşlar Birliği'nin bu ayki konuğu Hakan Koçar oldu

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği’nin öncülüğünde İzmit Leyla Atakan Kütüphanesi’nde devam eden okur yazar söyleşilerinin bu ayki konuğu İzmitli tanınmış eğitimci, şair, fotoğraf sanatçısı, kameraman ve yazarlarından Hakan Koçar oldu. Hakan Koçar’ın kendi imkanları ile hazırladığı Balkanlar belgeseli beğeni ile izlendi.

KMKB Dönem sözcüsü Yücel Alpay Demir ve Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Taylan Katak’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa çok sayıda dinleyici ve öğrenci ilgi gösterdi. Gösterimin ardından konuşan Hakan Koçar, “Balkanlar biz Türkler için anavatandır. Kızıl elmaya yönelik çıkılan yolculukta, bilinenin aksine Osmanlıdan bu yana değil Traklardan bu yana Türk’e vatan olan bir coğrafyadır” dedi.

Koçar sözlerini şöyle sürdürdü: “Balkanlar. aynı zamanda da farklı inançların, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı kültürler bileşkesidir. Bu yapım, Balkanlarda geçen yüzyıllardan bu güne kalan ata izlerini görebilmek ve belgeleyebilmek amacıyla çıktığımız yolculuğun ürünüdür.

Dokuz günde gezdiğimiz dokuz ülkede, belirlenen mekanların çekimini gerçekleştirdik. Çekilen görüntülerden kurgusu, senaryosu, seslendirmesi ve müzikleri kendimizin gerçekleştirdiği 77 dakikalık bir belgesel ortaya çıkardık. İlk sunumunu Kocaeli Millî Kuruluşlar Birliği öncülüğünde huzurunuzda gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği’mizi oluşturan tüm başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu