Spor

Muay Thai şampiyonları yeni dereceye hazırlanıyor

Muammer Can Şahin ve Seyit Ali Civan, kendi sıkletlerinin tek Türk temsilcisi olarak Antalya’da gerçekleşecek 2019 Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor

Muay Thai alanında aldıkları derecelerle gurur kaynağımız olan Muammer Can Şahin ve Seyit Ali Civan, Dünya Şampiyonası hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Muay Thai’de 4’üncü ayında çıktığı maçla Türkiye Şampiyonu olan ve ardından Dünya Şampiyonu olan Muammer Can Şahin, hayatını antrenmanlarına adamış. Programlı bir şekilde çalışan Muammer Can Şahin ve Seyit Ali Civan’a en büyük destek antrenörleri Ali Terzioğlu’ndan geliyor.

“BAŞARI BENİ KORKUTUYOR”

Henüz 18 yaşında olan Muammer Can Şahin, “Muay Thai’ye başladığım günden beri derece alıyorum. Önümüzdeki şampiyonalarda daha düşük bir derece almaktan korkuyorum. Bu yüzden de yoğun tempoyla kendimi hazırlıyorum” dedi. Hayatının merkezine alıp son 5 yıldır bu sporla ilgilenen Şahin’in ailesiyse oğullarını daha bir sene önce izleyebilmiş. Tayland’da gerçekleşen 2018 Dünya Şampiyonası sebebiyle üniversite sınavına giremeyen Şahin, 1 sene kaybetse dahi mesleğini üniversite diplomasıyla taçlandırmak istediğini belirtti.

EN BÜYÜK DESTEK TERZİOĞLU’NDAN

Programlı bir şekilde çalışan Muammer Can Şahin ve Seyit Ali Civan’a en büyük destek antrenörleri Ali Terzioğlu’ndan geliyor. Öyle ki sabah koşularından birebir antrenmanlarına kadar günün çoğunu yan yana geçirip ailelerinden çok birbirlerini görüyorlarmış. Kocaelili sporcularımız aynı zamanda antrenörleri Ali Terzioğlu için, “Milli takım antrenörlerinden çok farklı. O bütün hocalardan farklı olarak bizleri hem seviyor hem de saygı duyuyor. Öyle ki o rakibimize antrenman yaptıracak kudrettedir” ifadelerini kullandı.

Muay Thai şampiyonları yeni dereceye hazırlanıyor

“HEDEFİM DAHA İYİSİ OLMAK”

Milli takımla birlikte bizi temsil eden 18 yaşındaki Muammer Can Şahin ve 15 yaşındaki Seyit Ali Civan üniversitede eğitim görüp antrenör olmayı hedefliyor. 3.5 yıldır Muay Thai yaptığını söyleyen Civan ise bu alanda daha iyi olmayı hedefliyor. Katıldığı 2 Türkiye Şampiyonası’nda da derece alarak Milli Takım’a seçilen Civan’ın gözü Dünya şampiyonluğunda. Hayatını sporla çizen Civan, “3.5 yıldır Muay Thai yapıyorum, bir yandan da okulumla ilgileniyorum. Katılacağım ilk Dünya Şampiyonası’nda hedefim yüksek. Kendime inanıyor ve çok çalışıyorum. Hedefim daha iyisi olmak” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen görünen karakerleri girin. *Captcha loading...

Başa dön tuşu
Kapalı