Siyaset

“Mutlu şehir, deprem dirençli şehirdir” 

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, "Mutlu şehir, deprem dirençli şehirdir" demek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak

Maraş merkezli yaşanan depremlerin ardından uzmanlar, Marmara bölgesinin tamamını etkileyecek bir İstanbul depremine karşı hazırlık yapılması gerektiği yönünde uyarılarda bulunuyor. Beklenen depremlere dair gerekli hazırlıkların yapılması gerektiğini söyleyen Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, “Yaşadığımız kentte ‘mutlu’ olmak için öncelikle depreme dirençli evlerde yaşamak istiyoruz” dedi.
"Mutlu şehir, deprem dirençli şehirdir" 
“GELİN TALEPLERİMİZİ HAYKIRALIM”
6 Şubat’ta Maraş merkezli yaşanan depremlerin ardından tartışmalar sürüyor. EMEP Kocaeli İl Örgütü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde buluşarak depreme dair yapılması gerekenleri ve taleplerini dile getirecek. EMEP’ten yapılan açıklamada; “Siz de yaşadığınız evlerde oturmaya korkuyorsanız gelin birlikte talebimizi haykıralım! Deprem sonrası önemli ama deprem öncesi önlemler daha önemlidir! Yaşadığımız kentte ‘mutlu’ olmak için öncelikle depreme dirençli evlerde yaşamak istiyoruz! Taleplerimiz var! Tüm Kocaeli halkını 21 Mart Salı günü saat 14.00’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne bekliyoruz” denildi.
"Mutlu şehir, deprem dirençli şehirdir" 
EMEP Kocaeli İl Örgütü, daha önce de konuya ilişkin Kocaeli’deki yapı stoğunun depreme dirençli olup olmadığı ve olası depreme dönük hazırlıkları sormak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğüne yazılı dilekçe sunmuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu