Ekonomi

Nazlıgül tarımın önemine değindi

DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, "İlçeleri güçlü yapan tarımın güçlü olmasıdır" dedi

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “Kocaeli kenti dışarıdan bakıldığında her ne kadar bir sanayi şehri görünse de ilçelere baktığınız zaman gerçekten aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu da göreceksiniz.

İlçeleri güçlü yapan tarımın güçlü olmasıdır aslında. Biliyorsunuz  Demokrat  Parti döneminde ülkemiz Avrupa’da kendi kendine yetebilen yani  ürettikleri ile geçinebilen 7 ülkeden biriydi. Maalesef Akp iktidarının ülkeye vurduğu ilk darbe tüm  tarım alanlarını  imara açmak ve köylüyü tarımdan uzaklaştırmak oldu.

İlimiz ilçelerinde zor da olsa hala tarımla geçinen , üreten çiftçilerimiz mevcut. Bizlerin gönlünden geçen tarımda ve hayvancılıkta çiftçi sayımızın artması  bununla beraber verimli üretim ve bu üretim miktarlarının artmasıdır. Bunu istememizin en büyük sebebi üretim ne kadar artarsa fiyat artışı o kadar yavaşlar.

Tüm bu çiftçilerin ekmek parası mücadelelerinin yanında , onlara destek olması gereken Kocaeli Tarım İl Müdürlüğü’nde son 5 senedir müthiş bir kaos , müthiş bir istikrarsızlık  söz konusu.

Görevi  Kocaeli’deki tarıma destek sağlamak olan tarım il müdürlüğünde  siyasi baskılarla son 5 senede 4 il müdürü değişti.

2019 yılı aralık ayında il müdürü olarak atanan Sn . Kerim Mete sadece 6 ay sonra  görevden alınarak  Başiskele ilçesine düz memur olarak atandı.

2020 Haziran ayında Sn. Yüksel Çil il müdürü olarak atandı. Sn. Çil 2022 yılında görevinden alınarak aynı müdürlükte müdür yardımcısı görevine indiriliyor.

2022 Aralık ayında Sn. Levent Küçük atanıyor  , atanan Sn. Küçük 2023 yılı Mayıs ayında Kilis iline gönderiliyor.

Şu an son 1 yıldır Sn. Altan Çakır bu göreve devam ediyor. Sn . Çakır içinde bir düşünce varmıdır bekleyip göreceğiz.

Kocaeli’de bu kadar kısa sürede bu kadar il müdürü değişimi normalmidir?  Bu 4 il müdürü kötü de , bu atamaları yapan siyasilermi iyi ? Bu şekilde sürekli il ve ilçe müdürlerinin değişimi hem Kocaeli’ye hem de Kocaeli tarımına büyük zararlar vermektedir.

Kocaeli’nin iktidar mensubu siyasetçileri , milletvekilleri bu işin sorumluları kimlerdir? Tarım konusuna hangi milletvekili bakmaktadır? Bu istkrarsızlığın hesabını kim verecek.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu