Güncel

O imam açığa alındı

Diyanet İşleri Başkanlığı, "28 Mayıs akşamı silahlarınızı hazırlayın" diyen Sultangazi Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu’yu açığa aldı

İstanbul Sultangazi’de 19 Mayıs’taki cuma hutbesinde silahlanma çağrısı yapan Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu açığa alındı. İmam Gündoğdu’nun “28 Mayıs akşamı silahlarınızı hazırlayın” dediği görüntülerin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesinin ardından dün (22 Mayıs) konuyla ilgili soruşturma başlatan Diyanet İşleri Başkanlığı, soruşturma kapsamında Gündoğdu’nun açığa alınmasını kararlaştırdı.

Ne olmuştu?

Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu’nun cemaate silahlanma çağrısı yaptığı görüntüler, BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı tarafından paylaşılmıştı. 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimini işaret eden imam Gündoğdu, “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor, Ermeni döllerinden ne çekiyor. Bu kadar şehitlerimiz var” demişti. İmamın bu sözlerine tepki gösteren bir yurttaş da zor kullanılarak camiden dışarı çıkarılmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu