Güncel

Okur-yazar buluşmaları sürüyor

Okur-yazar buluşmalarının bu haftaki konuğu Hafız Osman Saraç oldu

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, Belsa Plaza’da bulunan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nde Okur-Yazar Buluşmaları düzenleyerek gençleri yazarlığa özendirmeye devam ediyor. “Bir, sıfırdan’dan büyüktür” ülküsü ile üye derneklerinin söyleşi salonlarında düzenledikleri söyleşileri kütüphanelere taşıdıklarını söyleyen Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, “Ver ay en az bir şair ve yazarımızı Belsa Plaza da bulunan Leyla Atakan şehir kütüphanesinde misafir etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Başkan Yücel Alpay Demir açıklamasına şöyle devam etti; “Etkinliklerimize kütüphaneye gelen gençlerden bir tanesi bile katılsa okuduklarını, öğrendiklerini, bilgisini ve duygularını yazmaya, kalıcı bir eser bırakmaya bir gencimizi bile özendirebilirsek, bunu çok büyük bir kazanç olarak göreceğiz”

Okur-yazar buluşmaları sürüyor

Milli kuluşlar birliği’nin öncülüğünde devam eden okur yazar söyleşilerinin bu ay ki konuğu şehrimizin tanınmış şair ve yazarlarından Hafız Osman Saraç oldu. Üç şiir, bir makale ve bir roman kitabı bulunan H. Osman Saraç, söyleşide, tecrübelerini dinleyicilere aktarırken çarpıcı ifadeler kullandı.
Öncelikle ve özellikle yazarlarımızı ve şairlerimizin Türkçemiz konusunda daha duyarlı olmaya davet eden Saraç, ” Sömürge ülkesi aydınları gibi her fırsatta yabancı kelime kullananlar, bu millete bilerek veya bilmeyerek zarar veriyorlar” dedi.
“Kesişen Yollar” romanında işlediği adalet kavramıyla ilgili olarak, “Devletin meşruiyeti adaleti kadardır. Hukuk her zaman adalet anlamına gelmez. Nemrut’un da Firavunun da hukukları vardı ama adaletleri yoktu…”dedi. Söyleşinin sonunda son kitabı olan Kesişen Yollar’ı okuyucularına imzalayan Saraç, tüm okurları Ekim ayında başlayacak olan Kocaeli Kitap Fuarı’na davet ederek, sırf popüler diye moda diye yabancı yazarların saçma sapan kitaplarını okumayın bizim şehrimizde bizim ülkemizde ünlü olmadığı için siyasi bir arkası olmadığı için kitapları yüzbinlere ulaşamayan ama harika işler çıkartan şairler ve yazarlar var özellikle okurseverlerin bu yazarları arayıp bulmalarını bulamıyorlarsa kendilerine sormalarına tavsiye etti.

Okur-yazar buluşmaları sürüyor

Yoğun katılımla gerçekleşen söyleşinin sonunda H.Osman Saraç etkinliği düzenleyen M.K.B. Başkanı Yücel Alpay Demir’e ve misafirpervlikleri için İzmit Belediyesi’ne teşekkür ederek, katılımcılara “Kesişen Yollar” romanını imzaladı. Eğitimci yazar, şair Süleyman Pekin, Eğitimci yazar Doç.Dr. Kenan Göçer, Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Taylan Katak, Bağımsız Şairler, Yazarlar Derneği Genel Başkanı Dilek Dila Mert, Şair Eyüp Cüce, Aşık Osman Sayar, Çukurovalılar Derneği Başkanı Eğitimci Erdoğan Davut, Şair Şerafettin Yıldız ve gençlerin ilgi gösterdiği söyleşi her ayın ikinci cumartesi günü düzenli olarak devam edecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu