Yaşam

Özel çocukların mutlu olduğu gün

Körfez Belediyesi bünyesinde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı

Doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlikte ilk kez at binen çocukların mutluluğu renkli görüntüler oluşturdu. Körfez Belediyesi, Ocak 2022’de hayata geçirilen proje ile Körfez’de ikamet eden özel gereksinimli çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek adına başlattığı ücretsiz eğitim projesini sürdürüyor. Çocuklar özel eğitmenler eşliğinde aldıkları birebir eğitim dışında, gelişimlerine katkı sunacak olan sosyal aktivitelere de katılıyor.

Özel çocukların mutlu olduğu gün

YÜZME EĞİTİMİ ALIYORLAR

Yüzme ve halk oyunları gibi gelişimlerine katkı sunacak eğitimler alan çocuklar, sosyal ve duyusal gelişimlerinin desteklenmesi için de at çiftliğine götürüldü. Empati ve iletişim yeteneklerine de katkı sağlayacak olan etkinliğe çocuklarla birlikte aileleri de katıldı. Doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlik, “Sonbaharı tanı” programı, at besleme ve binicilik eğitimleriyle devam etti.

Özel çocukların mutlu olduğu gün

SOSYAL PROJE

Çocukların sosyal varlık gösterebilmesi ve öz güven süreçlerine katkı sağlaması planlanan programda olası durumlar için sağlık ekipleri alanda hazır bulundu. Havanın da güzel olmasıyla çocukların doyasıya eğlendiği etkinlik, ikramların servis edilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Özel çocukların mutlu olduğu gün

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu