Siyaset

Perinçek terörü kınadı

Perinçek, “Bu saldırının sorumluları PKK’yı besleyen ABD ve PKK uzantısı HDP’yi kapatmayan Anayasa Mahkemesidir" dedi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu. Terörü bitirmek için topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Perinçek, “Burada başarı kazanmak için en önemli nokta, terör örgütünü ve onu destekleyenlerin umutlarını kırmak, beklentilerini yok etmektir. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polisimiz fedakarca şehitler vererek görevini yerine getiriyor. Terör örgütüne karşı silahlı mücadelede 2015 yılından bu yana çok kararlı bir mücadele yürütülüyor ve ağır darbeler indiriliyor, silahlı terörün kökü ortadan kaldırılıyor. Ancak onların Türkiye’de çeşitli şekilde, belediyelerde, kurumlarda, siyasi partilerde destekçileri var. Maalesef “hürriyet” adı altında ellerini kollarını sallayarak terör örgütüne her t&uum l;rlü kaynağı, insanı, parayı ve prestiji sağlama şeklinde propagandalarını sürdürüyorlar. Bu durum ise topyekûn mücadele edilmediğini gösteriyor.” dedi.

“ANAYASA MAHKEMESİ HDP’Yİ KAPATMADIĞI İÇİN BUGÜNKÜ PATLAMANIN SORUMLUSUDUR”

Anayasa Mahkemesinin HDP’yi kapatmadığına dikkat çeken Perinçek, “Burada en önemli nokta PKK’nın uzantısı olan ve PKK terörüne hizmette bulunan HDP denen partinin yıllardır hala kapatılmıyor olmasıdır. Anayasa Mahkemesi HDP’yi kapatmadığı için bugünkü patlamalardan sorumludur. Anayasa Mahkemesi, terör örgütüne terörist, para ve malzeme toplayan o örgütün propagandasını yapan bir partiyi kapatmıyor.  Anayasa Mahkemesi mahkeme olmaktan çıkmış. Önüne getirilen bu hukuki durumda karar veremiyor, vermiyor. Hükümetimizde ne yazık ki bu konuda gerekli dirayeti ve kararlılığı gösteremiyor” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi’nin teröre karşı mücadele programını sunan Genel Başkan Doğu Perinçek terörün arkasındaki esas kuvvet olan ABD’ye dikkat çekti. Perinçek, hükümete topyekûn mücadele çağrısında bulunarak, “Teröre karşı milletçe, devletçe topyekûn mücadele edersek başarılı oluruz. Yalnız polisimiz ve askerimiz ile başarıya ulaşamayız. Anayasa mahkemesinden başlayıp, milletin her ferdine kadar bu konuda kararlı bir mücadele yürütmek gerekir. Bu mücadele ne yazık ki hükümet tarafından, devlet tarafından yeteri kadar yürütülmüyor. Hükümetimiz bu patlamanın arkasındaki kuvvetleri berrak bir şekilde göremiyor ve doğru uygulamalarda bulunmuyor” dedi.

TERÖRÜN ARKASINDAKİ KUVVET : ABD

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek,“ABD bugün Kızılay’daki İçişleri Bakanlığı önündeki patlamanın sorumlusudur, arkasındaki kuvvettir. ABD Türkiye’ye: ‘verdiğin tavizler yetmez, daha fazlasını vereceksin. Bak ben bu terörün arkasındayım ve senin İçişleri Bakanlığın önünde bombaları patlatırım’ diyor. Dolayısıyla teröre karşı mücadele aynı zamanda emperyalizme karşı kararlı uygulamalarla yönetilir. Terörle mücadele, aynı zamanda ABD emperyalizminin Türkiye’de terörü desteklemesine karşı mücadele etmektir. Bu bir dış politika sorunudur ve Türkiye’nin gerçek dostlarıyla, dünya ülkeleriyle buluşma sorunudur. Terör ile ABD arasındaki ilişkileri görerek ve o ilişkileri kopartarak, Tür kiye’yi emperyalizmin bu şekilde yönetme imkanlarını kesinlikle ortadan kaldırarak, ona fırsat vermeyerek teröre karşı başarı mümkün olur” diye konuştu.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu