Siyaset

Polislerin 3600 ek gösterge talebi mecliste

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, polislerin ek gösterge ve fazla çalışma saatleriyle ilgili sorunlarını meclise taşıdı

TBMM Başkanlığı Divan Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet polislerin sorunlarını meclise taşıdı. Polislerin 3600 ek gösterge talepleri ve çalışma saatlerinin fazlalığı ile ilgili mecliste konuşan Milletvekili Hürriyet, “Yıllar geçiyor, seçim dönemleri bitiyor ama polislere verilen sözler bir türlü yerine getirilmiyor. Her meslek grubunda olduğu gibi polislerin de insani şartlar altında çalışmaya hakkı vardır. Polisin en büyük sorunu hiç şüphesiz ki fazla çalışma saatleridir. Bir memur ayda 160 saat çalışırken polisler ayda ortalama -ek görevler hariç- 240 saat çalışmaktadır” dedi.

“POLİSE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPMAYIN”

Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Emekli olduklarında da ellerinde kuş gibi bir para kalmaktadır ve polis sırf bu yüzden emekli olmaktan kaçmaktadır. Buradan bir kere daha onların sorunlarını özetlemek istiyorum. 3600 ek gösterge polisleri ne yazık ki teğet geçti, fazla mesaiden ses seda yok, personel ataması yetersiz, hâlâ 12/12 çalışmaya devam ediyorlar, maaşları sene başından beri bin lira eridi ama iktidar hâlâ diyor ki: “Çok şükür her şeyiniz var.” Artık polislere üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçin diyorum ve verdiğiniz sözleri tutun” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu