Güncel

Prometeon’dan basına özel iftar

Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirketi Prometeon, basın mensupları için Kocaeli’de özel bir iftar yemeği verdi

Prometeon Türkiye Fabrika Direktörü (CTO) Bahadır Özer, “Türkiye’deki en yüksek ticari lastik üretim kapasitesine sahip endüstriyel ve ticari lastik üreticisi olarak Kocaeli’ye değer katmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Prometeon Türkiye, MEA, Rusya, CIS Bölgesi Pazarlama Direktörü Faruk Uslu ise, “Akıllı lastik üretiminde Türkiye’de öncüyüz. Lastiklerimizi geliştirirken inovasyon ve sürdürülebilirlik odağı ile çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin ilk lastik üretim tesisi olarak 1960 yılında Kocaeli’de kurulan fabrikanın da sahibi olan Prometeon Türkiye, Kocaeli basını için özel bir iftar yemeği düzenledi. Prometeon Türkiye, MEA, Rusya, CIS Bölgesi Pazarlama Direktörü Faruk Uslu, Prometeon Türkiye Fabrika Direktörü (CTO) Bahadır Özer ve Prometeon Türkiye Kurumsal İletişim ekibinin ev sahipliğinde düzenlen etkinliğe basın mensupları katıldı.

Kocaeli’ye değer katmaktan mutluluk duyuyoruz

Prometeon Türkiye Fabrika Direktörü (CTO) Bahadır Özer, iftarda yaptığı konuşmada, “Prometeon Türkiye, 75 ülkeyi kapsayan ‘Türkiye-Afrika-Orta Doğu-Rusya-Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin merkez üssü konumunda yer alıyor. Bugün Türkiye’deki en yüksek ticari lastik üretim kapasitesine sahip endüstriyel ve ticari lastik üreticisi olarak Kocaeli’ye değer katmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Özer, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk lastik fabrikası olarak üretimimizin yüzde 50’den fazlasını başta Avrupa olmak üzere 87 ülkeye ihraç ediyoruz.  Ar-Ge merkezimizin yüksek teknolojisi bizim için ürün geliştirme sürecinde büyük öneme sahip. Çünkü az önce de değindiğim gibi lastiklerimizi hem ihraç ediyoruz hem de Türkiye pazarına sunuyoruz. Ar-ge gücümüz sayesinde her ülke koşullarına özel lastik tasarlıyoruz. Kocaeli Üniversitesi ile de Ar-ge çalışmaları başta olmak üzere üniversite-sanayi iş birliği anlamında projeler geliştiriyoruz. 2017 yılından bugüne kadar fabrika, Ar-Ge ve teknoloji tarafından 175 milyon Euro’luk bir yatırım gerçekleştirdik. Yarattığımız istihdam ve ekonomik değer ile bu şehre değer katmaktan gurur duyuyoruz”

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu