Ekonomi

Promosyon ihalesine yoğun ilgi

İzmit Belediyesi’nde promosyon ihalesi yapıldı

Belediyedeki kadrolu işçiler, memurlar ile belediye şirketlerindeki 1478 kişiyi ilgilendiren promosyon ihalesine bankalar yoğun ilgi gösterdi.  Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Örgev’in komisyon başkanlığında gerçekleşen ihaleye 9 banka katıldı. 3 yıllık olan ihale kapalı zarf usulü ile başladı ve daha sonra acık arttırma ile devam etti.

Aylık ortalama 5 milyon lira  maaş gideri olan İzmit Belediyesi’ndeki promosyon ihalesine Garanti Bankası, TEB, Halk Bank, Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası, İş Bank, İNG Bank, Yapı Kredi Bankası katıldı. Açık arttırma usulü ile devam eden ihalede ilk turdan sonra İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası ve İNG Bank ihaleden çekildi. 12 turun sonunda Vakıfbank ve Garanti Bankası da ihaleden çekilince Türk Ekonomi Bankası (TEB) 2 milyon 400 bin lira ile en yüksek teklifi veren taraf oldu. İzmit Belediyesi’ndeki promosyon ihalesiyle ilgili son kararı komisyon verecek.

Promosyon ihalesine yoğun ilgi

İzmit Belediyesi’nde 3 yıl önce gerçekleşen promosyon ihalesinde  kadrolu işçi, memur ve sözleşmeli memur 1559 lira, belediyenin şirketlerinde çalışanlar da 1100 lira promosyon almışlardı. Yeni ihaleye göre ise kadrolu işçi, memur ve sözleşmeli 407 çalışan 2 bin-2 bin 500 lira arasında, belediyenin şirketi Bekaş şirketinde çalışan 1071 kişinin de yaklaşık 1400 lira promosyon ücreti alması bekleniyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu