Siyaset

Saadet Çayırova ziyaretlerine devam ediyor

Saadet Partisi Milletvekili aday adayları Mesut Özlem, Volkan Gemiksiz ve Yavuz Vural Çayırova’da muhtar ziyaretlerini gerçekleştirdi

Mesut Özlem, “Muhtarlık demokrasilerimizin en temel taşıdır. Mahallelilerin sorunlarını bilen ve çözmek için mücadele edenlerdir. Fakat artık muhtarlıklarımız postaneden gelen evrakların, alıcısını bulamayınca gelip bırakıldığı bir büroya dönüştü. Bizler bu dönüşümü kabul etmiyoruz, mahalle ve muhtarlıklarımızın görevlerini yönetim mevzuatını yeniden değerlendirecek, yerel yönetimleri idari ve mali açıdan yeniden yapılandıracağız. Sorunları direk ana kaynağından aldığımızda daha sağlıklı veriler ve sağlıklı çözüm yolları üretebiliriz. Ortak aklın ve istişarenin hayırlar getireceğini biliyoruz.” dedi.
“Yaşanabilir Türkiye’yi Mahallelerden İnşa Edeceğiz”
Yılmaz Vural, “Mahalledeki genç kardeşlerimizin ağabeyi, ablaları konumunda olan muhtarlarımız gerçekten yaptıkları iş olarak çok değerli bir konumdalar. Büyükşehir olmanın verdiği bazı dezavantajlar var 30 bin kişilik 40 bin kişilik neredeyse Anadolu’da bir ilçe nüfusu kadar diyebileceğimiz mahallelere sahibiz. Hal durum böyle olunca mahalleyi tanıma, mahalleliyi tanıma işi de zorlaşıyor fakat bu durumu da mahalledeki gençlerimiz ile oluşturacağımız gençlik meclislerimiz, kadın meclislerimizle bu durumu çözeceğiz. Mahalle kültürünün korunması, kötü alışkanlıkların yerini spora, sağlıklı yaşama bıraktığı bir Türkiye’yi mahallelerden inşa edeceğiz.

Saadet Çayırova ziyaretlerine devam ediyor

Muhtarlık demokrasilerimizin en temel taşıdır. Mahallelilerin sorunlarını bilen ve çözmek için mücadele
edenlerdir. Fakat artık muhtarlıklarımız postaneden gelen evrakların, alıcısını bulamayınca gelip bırakıldığı bir büroya dönüştü. Bizler bu dönüşümü kabul etmiyoruz, mahalle ve muhtarlıklarımızın görevlerini yönetim mevzuatını yeniden değerlendirecek, yerel yönetimleri idari ve mali açıdan yeniden yapılandıracağız. Sorunları direk ana kaynağından aldığımızda daha sağlıklı veriler ve sağlıklı çözüm yolları üretebiliriz. Ortak aklın ve istişarenin hayırlar getireceğini biliyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu