Siyaset

Şahin milletvekili aday adayı

Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Şahin milletvekili aday adayı oldu

Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yapan Şahin, “Ne bizim, ne de sizin. Kentimizin sesi olmaya varım” dedi. Kocaeli için varımı yoğumu ortaya koyacağım diyen Turan Şahin’i tanıyalım.
CHP’den milletvekili aday adayı olan Turan Şahin bizlere kendini bir kez daha anlattı. İşte Şahin’in ağzından kendisi; “1973 Tokat Turhal Yavşanlık mahallesinde doğan yedi çocuklu emekçi, işçi bir ailenin ikinci evladıyım; dar gelirli bir ailenin evladı olmamdan dolayı ilkokul yıllarından ihtibaren aile bütçesine destek olmak için çalışma hayatına simit satarak başlayan daha sonra kardeşlerimin küçük olmasından dolayı eğitimimi ortaokululda bırakıp ailemin geçim yükünü üstlendim. Sonra fırın, unlu mamuller işlerinde ustalık öğrenip Turhal’da simit ve pide fırını işletmesi yaptım. 1993 yılında vatani görevini yapmak üzere: askere gittim vatan, görevimi tamamladım.
1996 yılında Almanya’ya gidip dört yıl boyunca döner ve restorant sektöründe çalışıp; 2000 yılında tekrar yurda döndüm. 2001 yılının sonunda zincir simit sarayı kuruluşunda ustabaşlığı yapıp 2004 yılında İzmit’e yerleştim. Başlayan İzmit serüven”nde 2005 yılında hayatını Çayırova’da ikamet eden Sinoplu geniş bir aile ve geniş bir kesim tarafından tanınan ailenin kızı Elmas Özdemir ile hayatımı birleştirdim. 17 yaşında Sıla adında kızım ve 8 yaşında Ahmet Eren adında oğlum var.
İzmit’te Çıtırkeyf Simit Sarayı işletmesi,Pasha Çorba Izgara adında Restaurant işletmesi, Karadeniz Pidesi işletmecisi olarak gıda sektöründe bulundum. Şu anda yemek firması catering toplu yemek organizasyonları yapmaktayım. 2019 yılında yerel seçimlerde İzmit Belediyesi meclis üyesi olarak Fatma Kaplan Hürriyet başkanımızla birlikte ekip çalışmalarımızı sürdürüp İzmit Belediyesi’ni 15 yıl aradan sonra Cumhuryet Halk Partisi belediyesi olarak kazanma gururu tüm partililerimizle birlikte yaşadım.
2016 yılında kurulan Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurucu başkanı ve halen başkanlık görevini sürdürmekteyim. Başkent Tokatlılar Eğitim ve Kültür Derneği (BAŞTEK) Bir önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi, daha önce bünyesinde 20 il hemşehri derneğinin bulunduğu Kocaeli Anadolu Dernekler Birliği’nin yönetim kurulu üyesi, şu an yeni bir oluşum olan birlikte hareket ettiğimiz bünyesinde 16 il hemşehri derneğinin yer aldığı Kocaeli Başkanlar buluşmasının içerisinde büyük bir ekibiz.

Şahin milletvekili aday adayı

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi üyesi, İzmit Kent Merkezi Esnaf Dayanışma Derneği ( İKM ) Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Ocakları Kocaeli Şubesi üyesi, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliliği’nin üyesi, Kocaeli Aydınlılar Ocağı’nın gönüllü üyesi, Kocaeli Bağımsız Şairler ve Yazarlar Derneği’nin gönüllü üyesi, Derince Yenikent Cem Evi Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyesi, Kocaeli Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği’nin önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve şimdi üyesiyim.
Kocaeli Spor Üyesi ve sevdalısı, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Orta Anadolu Eğitim ve Kültür Platformu içerisinde birlikteyiz. Kocaeli’de kentin içerisinde yer alan sivil toplum ve derneklerle önemli birlikteliği olan kent tanınırlığı yüksek olan farklı siyasi görüşteki insanlarla dostlukları yüksek derecede iyi olan, vatan milliyetçisi ve sevdalısı, Kocaeli aşığı insan canlısı hizmet aşkıyla görev adamı olan bir kardeşinizim.
2019 yılında Tokat Gündem Gazetesi’nin 2000 yılından bu yana düzenlemiş olduğu 19. Tokat’ın Enlerinde Türkiye Genelinde en İyi Sivil Toplum Başkanı ödülüne layık görüldüm. Plaketimi Tokat Milletvekilimiz Sayın Kadim Durmaz beyden aldım. Kocaeli aşığı, İzmit sevdalısıyım”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu