Siyaset

Sarıbay, ittifaka sıcak bakıyor

CHP Kocaeli İl Başkanı Sarıbay, “Biz İYİ Parti ile beraber hareket etmek için hazırız” mesajı verdi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve il yönetimi ile birlikte, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve il yönetimi ile birlikte İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve yönetimine hem hayırlı olsun dileklerini hem de İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’e yapılan saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerini iletmek için ziyarette bulundu. Yıldız, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Sarıbay, ittifak vurgusu da yaptı. Sarıbay, “Biz İYİ Parti ile beraber hareket etmek için hazırız. Bu ittifak olabilir, ittifak olmayabilir” dedi.

Sarıbay, ittifaka sıcak bakıyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “CHP İl Başkanı ve milletvekili arkadaşlarımıza bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz bir aylık bir il başkanıyız. Fakat Kocaeli’de 5 yıldır siyasetin içerisindeyiz. Kocaeli’de her bir kesime hitap etmek için yola çıktık. Kocaeli küçük bir yer. Kocaeli’de siyaset yaptığımız zaman uzlaşma dilini her bir kesime ulaştırmak zorundayız. Kişi, kimlik, örf, millet gözetmeksizin siyaset yapan insanların gönülden sevgiyle halkına hitap etmesi gerekir. Bizim çıktığımız yol İYİ’ler hareketi, cesurlar hareketiydi. Önümüzde seçimler var. Başarı için elimizden geleni yapacağız demiyoruz, ahlakıyla yapacağız diyoruz” dedi.

Sarıbay, ittifaka sıcak bakıyor

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay da, “Şanbaz başkanımızla çok eskiye dayalı bir dostluğumuz var. Ben kendisine başarılar dişiyorum. İkincisi Genel Başkan Meral Akşener’e karşı hiç hoş olmayan, bir şiddetten dolayı geçmiş olsun demek için ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bizim bu ülkede sevgi dilini konuşmaya ihtiyacımız var. Biz İYİ Parti ile beraber hareket etmek için hazırız. Bu ittifak olabilir, ittifak olmayabilir. Yeni başkanımıza, arkadaşlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sarıbay, ittifaka sıcak bakıyor

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kısa bir dönem de olsa eski bir İYİ Parti milletvekili olarak da başarılar istiyorum. Sayın Meral Akşener ve tüm teşkilatlara da geçmiş olsun diyorum. Bu kabul edilebilir değil. Hele ki kadın siyasetçilere saldırı hiç hoş değil. Kardeşliği ne yazık ki iktidarın kullanmış olduğu dil ve yöntemle kaybetmeye başladık. İş nahoş şeylere asla götürülmemelidir. Daha hoşgörülü olmalıyız, daha barış dilini kullanmalıyız” ifadelerini kullandı.

Sarıbay, ittifaka sıcak bakıyor

Ardından söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, “Gerçekten Türkiye belki de tarihinin en zor sürecini yaşıyor. Bu süreç içerisinde birlik içerisinde olmamız gerekirken uzlaşma sıkıntılarını bu süreçte yaşıyoruz. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ülke ekonomik kriz içerisinde. Yerel  seçimler yaklaşıyor. Genel seçimlerde bir ittifak yaptık. Gerçekten bu bir çıkar ittifakı değil, millet ittifakıydı. Yeni yönetime hayırlı olsun” dedi.

Sarıbay, ittifaka sıcak bakıyor

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu