Güncel

Sarıbay’dan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Günümüzde hala ‘Kadınların toplumdaki yeri’ başlığı altında bir takım tartışmaların yaşanması, kadınların belli bir kalıba ya da sınıfa sokulma çabası maalesef gelişmemiş toplumların en büyük göstergesi haline gelmiştir. Aile, toplum, iş ve yaşamın her alanına geçmişten günümüze erkeklerle aynı katkıları koyan hatta daha fazlasını sunan kadınlarımızın önüne taş koymaya çalışmak gerici zihniyetlerin mahsulü olmaktan öteye gitmemektedir. Bu zihniyetlere karşı her zaman mücadele etmek hepimizin yaşam gayesi içerisinde vazgeçilmez görevlerimiz arasındadır.

Kadınların toplum içerisindeki yerini; nerede kahkaha atıp atmaması gerektiğine dayandırmaya, ‘Kadın mıdır, kız mıdır’ sözüyle ahlaksızca sınıflandırmaya, ‘kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek’ gibi komik istatistiklere dayandırmaya, iş isteyen kadına ‘evdeki işler yetmiyor mu’ diye çıkışma cüretini göstermeye, kadın erkek eşitliğini 100 metre koşuda ölçümlemeye çalışmak isteyen zihniyetlere toplumun hiçbir alanında yer vermemeli, imkan tanımamalıyız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözünün ışığında tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum”

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen görünen karakerleri girin. *Captcha loading...

Başa dön tuşu
Kapalı