Siyaset

Sayın Erenkaya, ağabeyiniz kim?

CHP Kocaeli eski Milletvekili Erenkaya’nın danışma kurulundaki konuşması, kafalarda soru işareti bıraktı

(Hür Kocaeli- Özel Haber)– 24 Haziran 2018 seçimlerinin değerlendirildiği, Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Örgütü, Danışma Kurulu toplantısında konuşan eski vekil Hikmet Erenkaya’nın konuşması, partililerin kafasını karıştırdı.

MEDYANIN DİŞARI ÇIKARTILMASINI TALEP ETTİ

Toplantının başında medya mensuplarının dışarı çıkartılması yönünde talepte bulunan Erenkaya, parti içi değerlendirmelerini yapıldığı ve çeşitli görüşlerin dillendirildiği toplantıda enteresan bir o kadar da gizemli sözcükler sarf ettİ.

“O BENİM AĞABEYİM”

Barış çubuğu uzattığı konuşmasında, “Birileri bizim ellerimizi havaya kaldırsın. O benim ağabeyim” şeklinde ifadeler kullanan Erenkaya, özellikle kendisini dinleyen partililerin dikkatini çekti.

“SAYIN ERENKAYA SAMİMİ MİSİNİZ?”

CHP’ye yakın kaynaklardan aldığımız bu bilgi doğrultusunda kamuyu ve partilileri aydınlatmak anlamında soruyoruz: “ Sayın Hikmet Erenkaya. Konuşmanda ismini zikretmekten çekindiğiniz bu ağabeyiniz kim? Samimi misiniz? Samimiyseniz bu ismi açıklamalısınız.

“15 YILDIR NEREDEYDİNİZ SAYIN ERENKAYA?”

Danışma Kurulu toplantısında söz alan konuşmacıların ve sizin eleştirileriniz sonrasında bir kez daha soruyoruz. 2002 yılında CHP Kocaeli’den 3 milletvekili çıkartırken, sizin döneminizde,  siz ve Cevdet Selvi milletvekili olabildiniz. Bu başarı mıdır? Ayrıca “Birileri ellerimizi havaya kaldırsın” dediniz. Sayın Erenkaya 15 yıldır nerdeydiniz?

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu