Güncel

SEDAŞ, yine sınıfta kaldı

Karne heyecanının yaşandığı bugünlerde SEDAŞ, aldığı kırık notlarla bir kez daha çaktı

Araya giren bayram ve siyasilerin bayram kutlamaları nedeniyle gecikmeli de olsa SEDAŞ’ın son skandalını sizlerle paylaşmak istedim. Kısa ve öz anlatacağım.

Ramazan ayının Kadir Gecesi olan Cuma gecesi İzmit merkezinde saat 11.00 ile 11.50 arasında yani tam 40 dakika süreyle elektrikler kesildi. Ortada sel baskını yok, aşırı yağış yok, kar, fırtına yok ama ne hikmetse elektrikler birden bire çat…

*****

Kamuyu bilgilendirme amaçlı olarak ve görevimiz gereği SEDAŞ’tan bir yetkiliye ulaşmaya çalıştım. Ulaştığım müşteri hizmetleri görevlisine soruyorum. O da bana diyor ki, “Beyefendi abone sayaç numaranızı alabilir miyim?” Güler misin, ağlar mısın? Görevli bayan memura gazeteci olduğumu, haber yapmak amaçlı aradığımı ve kesintinin nedenini öğrenmek istediğimi sorduğumda aldığım cevap, “Bilemiyoruz” oldu. Bir yetkiliye bağlanmak istedim o da olmadı.

*****

Trafoya kedi mi girdi desem; yok olmaz seçim zamanı değil. Ancak o akşam ne oldu biliyor musunuz? Elektriklerin kesildiği anlarda Fevziye Camii önünde bir cinayet işlendi. Karanlık nedeniyle vurulan şahıs, belki de karanlık nedeniyle uzun süre fark edilmedi. Yaralı hastaneye kaldırıldığında iş işten geçmiş, vücudunda kan kalmamıştı.

*****

Hadi bu belki biraz abart gibi gelebilir. İslam Aleminin en kutsal saydığı gecelerden biri olan Kadir Gecesi’nde; ki yaptığın yararlı hizmetleri anında medyaya servis etmesini bilen SEDAŞ, 21’nci yüzyılda içler acısı halini ortaya serdi. O gece hayatı elektriğe bağlı olarak evinde yaşam mücadelesi veren vatandaşlar var mıydı bilemem ama ikinci elektrik faturasını ödemeyen abonenin elektriğini anında kesen ( Aslında yasa gereği kesilmemesi gerekir) SEDAŞ, bir skandala daha imza atmış oldu. Tebrikler SEDAŞ.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen görünen karakerleri girin. *Captcha loading...

Başa dön tuşu
Kapalı