Ekonomi

SEDAŞ’tan kış hazırlığı

SEDAŞ,  Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’de bakım çalışmaları ile kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetine odaklandı

SEDAŞ son olarak Düzce Akçakoca’da şebeke operasyon ekipleri ile bir ay içinde 60 kilometre hat bakımı ve 20 trafoda ve 30 dağıtım panosunda bakım çalışmasını kısa sürede tamamladı. 327 Armatüre müdahale eden ve şebekedeki arızalı lambaları yeniden devreye alan Akçakoca Şebeke Operasyon ekibi çalışanları, kar ve kış koşullarında kesinti yaratacak, şebekeye zarar verecek ve aşırı rüzgar ile fırtınada, can ve mal emniyetini tehdit edecek olan ağaçların budanması çalışmalarına yoğunlaştı.

SEDAŞ şebeke operasyon ekipleri,  hizmet kalitesinin kesintiye uğramadan sürdürülmesi için şebekede trafoların bakımları, elektrik şebekesinde ayırıcı, kesici ve dağıtım panolarında, elektrik dağıtım direklerinde izolatör değişimi ve yenileme, iletken kesit artırımları ve trafo gücü yükseltilmesine ait bakım çalışmalarını da gerekli ve ihtiyaç duyulan yerlerde, yıllık bakım programı çalışmaları kapsamında gerçekleştiriyor.

SEDAŞ’tan kış hazırlığı

SEDAŞ ekipleri, vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için elektrik dağıtımındaki kalite standartlarını artırmak üzere planlı kesintilerle bakım çalışmalarını sürdürürken, enerji kesinti süresi ve sıklığını azaltmayı, tedarik sürekliliğini, ticari ve teknik kalitenin artırılmasını da hedefliyorlar. SEDAŞ ekipleri Alo 186 Çağrı Merkezinden gelen bildirimleri de anında değerlendiriyor. Mahalle, cadde ve sokaklarda yapılan genel aydınlatma çalışmaları sırasında, arızalı armatürler onarılırken, aydınlatma direklerinde arızalı sigorta otomatları ve lamba balastları da değiştiriliyor. Aydınlatma şebekesine ait arızalı yeraltı kablo güzergâhları da yeraltı kablo test cihazları ile tespit edilerek gerekli onarımlar yapılıyor. SEDAŞ bakım çalışmalarını kış mevsimine girmeden, gelecekte oluşabilecek teknik arızaların minimize edilmesi amacıyla tüm hızıyla sürdürüyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu