Siyaset

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

CHP İzmit İlçe Danışma Kurulu toplantısına çağrılan basın mensuplarının salonda görüntü ve kısa bilgiler aldıktan sonra dışarıya çıkartılması birçok partilinin tepkisine neden oldu

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün seçim sonrası gerçekleştirdiği danışma kuruluna milletvekillerinden sadece Tahsin Tarhan katılırken Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar toplantıya katılmadı. Partililer bu duruma da tepki gösterirken danışma toplantısı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Örgütü, 24 Haziran seçimleri sonrası değerlendirme ve Danışma toplantısını Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde (KYÖD) gerçekleştirdi. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Yöneticileri, İlçe Yöneticileri,  eski milletvekili Hikmet Erenkaya, eski ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Selman Yıldırım ile partililer katıldı.

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

Danışma Kurulunun Divan üyeliklerini Divan Nazım Gençtürk, Osman Hilal Cebeci, Mehmet Baştan, Mediha Satıcı yaparken divan başkanı Gençtürk konuşmasında, “Danışma Kurulları örgütün hesap verme günüdür. Eleştirilerinize açığız. Danışma Kurulları ayrıca dayanışma kurullarıdır. Bizler seçimden seçime var olan bir parti değiliz. Biz bu toprağın her yerinde kanla yazılan tarihin kurucu partisiyiz. Seçimler gelir geçer ama CHP daima var olacaktır” dedi.

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

HEDEFİN ALTINDA KALDIK”

Divan toplantısında konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Maalesef seçimlerde hedeflerin altında kaldık. Güzel ülkemiz AKP zihniyetiyle yönetilmeye mecbur kaldı. Korktuğumuz başımıza geldi. Ülke tek adamla yönetilme sürecine girdi. Gelir gelmez meclis gibi hareket ederek 12 kararname çıkardı. Gerçekten kritik bir dönemden geçiyoruz. Kendi içimizde kırgınlıklar ve küskünlükler üzerine siyaset yapmamalıyız.

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

Bizim halkla buluşmamız için kendi içimizde barışı hakim kılmalıyız. Genelde kişiler, kurumlar seçimleri kazandığında paylaşma yarışına tutuşur. Bizim kaybeden taraf olarak daha çok düşünmeye ihtiyacımız var. Bugünden sokaklara inip vatandaşlarla gönül bağını kurmalıyız. Nitelikli üye sayımızı ikiye katlamalıyız. CHP iş yapan ve geleceği belirleyen partidir. Türkiye’de 250 yerel yönetim CHP iktidarında. Gelinen noktada iktidar olabilmek için yerel yönetimler almak şart olmuştur. Yerel seçimlerde İzmit ve Kocaeli’yi almak zorundayız” dedi.

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

DİĞER VEKİLLER NEDEN GELMEDİ?”

Daha sonra söz alan CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, “Burada partili arkadaşlarımızla 2019 seçimleriyle ilgili bilgiler vermek zorundayız. Ben bu partinin bir ağabeyi olarak 2019’a nasıl hazırlanmamız gerektiğini burada anlatmak zorundayım. 5 dakika konuşma sınırlamasına da karşıyım. Özellikle öz eleştirilerimiz olacak zaten vekil arkadaşlarımızdan sadece Tahsin Tarhan burada ama hepsinin burada olması lazımdı. İzmit ilçe, İl örgütümüzün en lokomotif ilçesi. Ben basın mensuplarının olmasını doğru bulmuyorum. Çünkü ben burada bilgilerimi arkadaşlarıma anlatmak durumundayım. Basın burada olunca eleştirilerimiz yüzde 25’e düşer” dedi. Daha sonrasında basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

GENÇTÜRK’TEN ÇOK SERT TEPKİ

Son olarak konuşan CHP İl eski Başkanı Keramettin Gençtürk ise toplantının basına kapatılamayacağını belirterek, “3 kişiden fazla olan toplantının basına kapatılmasını olumlu karşılamıyorum. Biz burada kendi eleştirilerimizi yapacağız. Bunun kamuoyunda saklanması doğru değil. Elimizde akıllı telefonların olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Siz sanıyor musunuz ki konuştuklarınız basına sızmıyor. Burada bizim konuştuklarımızı birinci ağızdan duymaları hem partimiz hem de kamuoyu için daha sağlıklı olur” diyerek tepkisini ortaya koydu. Birçok partili de Gençtürk’ün eleştirisi haklı buldu.

Şeffaf CHP, tarih mi oldu?

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu