Ekonomi

Sıfır Atık Projesi tam gaz

Gölcük Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında kurumların atıkları geçici atık depolama alanında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesinde geçen yıl başlatılan “Sıfır Atık Projesi” Gölcük Belediyesi tarafından titizlikle sürdürülüyor. Belediye tarafından bu yılın 11 ayında 3 bin 567 ton kağıt, 300 ton plastik, 700 ton cam ve 421 ton metal atık geri dönüşüme kazandırıldı.

Çevreye duyarlılığın sosyal bir sorumluluk olduğunu belirten Başkan Ellibeş, “Çünkü çevre bize miras değil, korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanet. Daha temiz bir Gölcük için hepimizin yerine getirmesi gereken sorumluluklar var.

Atıkları kaynağından ayrıştırarak hem çöp miktarını azaltabilir hem de geri dönüşüme katkı sunabiliriz. Kaynakların tasarruflu kullanılması ve ekonominin güçlenmesi noktasında bu bilincin kazanılması gerekiyor. Farkındalık çalışmamızın bu anlamda çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu