Siyaset

“Suç delillerini imha ediyor”

Özgür Bursalı, Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış’ın FETÖ yapılanmasıyla ilgili imha ettiği suç delilleri ile ilgili açıklamalarda bulundu

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, bugün partisinin Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış’ın FETÖ yapılanmasıyla ilgili imha ettiği suç delilleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Bursalı açıklamasında şunlra değindi: “Şırnak Üniversitesi Rektörü, FETÖ bağlantılı Abdurrahim Alkış’ın ABD’deki Akademi İmamı Şerif Ali Tekalan’a yolladığı raporları kamuoyuna ilan etmiştik. Yaptığımız basın açıklamalarından sonra, konu yargı makamları başta olmak üzere çok sayıda ilgili devlet yetkilisine de doğrudan ulaştırıldı. Bu raporlar doğrulandı. Bu sırada rektörün koruyup kolladığı, hakkında FETÖ üyeliğinden yargı kararı bulunmasına rağmen üniversitede maaşını ödemeye devam ettiği Bedirhan Önem isimli mahrem imam, Edirne’den kaçma planı yaparken İstanbul TEM ekipleri tarafından yakalandı ve cezaevine konuldu.

Yine İhsan Ekin isimli Şırnak Üniversitesindeki profesör, Vatana Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e hakaret ettiği için geçen hafta ceza aldı. Bugün, FETÖ Rektörü Abdurrahim Alkış’ın, whatsapp görünümlü Eagle adlı haberleşme programı üzerinden Şırnak Emniyeti içindeki Hilmi kod adlı polisle yaptığı konuşmaları kamuoyuna açıklıyoruz. Bu haberleşme programının örgüt içi haberleşmede kullanıldığı biliniyor. Emniyete ve yargı makamlarına da ilettiğimiz bu yazışmalar, Abdurrahim Alkış’ın FETÖ adına bütün marifetlerini ortaya döküyor.

Bu yazışmalarda, imha edilen delilleri, YÖK’e dair değerlendirmeleri, Rektörün Cumhurbaşkanına taktığı isimlendirme ve Vatan Partisi Genel Sekreteri hakkındaki suikast planları, Ankara Emniyeti hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hakkında, Yurtdışı bağlantıları üzerine, TRT ve Anadolu Ajansı içindeki faaliyetlerine kadar her şey bulunuyor. Bunları önümüzdeki günlerde tek tek açıklayacağız.Şimdi açıklayacağımız görüşme, Rektöre ait 0535 *** 9279 numarasıyla, 18 Kasım 2023 tarihinde yapılıyor.

 

         REKTÖR: “TEYAKKUZA GEÇİYORUZ”

Rektör: “Hilmi teyakkuza geçiyoruz hazırlığını yap”

Hilmi: “Ankara’dan bir haber var mı abi?”

Rektör: “Ehl’i şer Perinçek’in iti durmadan havlıyor. Bugünde saldırmış bana. Haberin olmadımı?”

Hilmi: “Haberdarım abi seyrettim bir kısmını. Bukadar bilgiye nasıl ulaşıyorlar çözemedik halen”

 

Rektör: “Ya ortam dinlemesi yapıyorlar bizimkiler biraradayken konuştuğunda yada içimizden sızıntı var”

Hilmi: Abi bir şekilde bulacağız. Tedbiri en üst düzeye çıkardık. Burdan bir şey bulamazlar.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu