Siyaset

Tarhan’dan soru önergesi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kirazpınar Mahallesi’nde yerleşim yerine yakınlığı ile bilinen taş ocağı hakkında soru önergesi verdi

Tarhan önergesinde şunlara yer verdi: “Kocaeli’nin Gebze ilçesi Kirazpınar Mahallesi’nde Emlak Konut tarafından 550 konutluk ve 800 konutluk iki site, ayrıca Kocaeli Büyükşehir tarafından 213 konutluk olmak üzere toplam yaklaşık 1600 konutluk bir yerleşim yeri mevcuttur. 1600 konutun tamamı dolu olup oturum devam etmektedir. Ayrıca Gebze Emlak konutları 3. Etap projesi kapsamında devam eden 1903 adet konut bulunmaktadır. Bittiğinde buradaki toplam konut sayısı 3 bin 500 adet olacaktır”

Emlak konut tarafından yapılan bu sitelerin hemen 300 metre yanında taş ocaklarının mevcut olduğunu dile getiren Tahsin Tarhan, “Taş ocaklarında yapılan patlamalar mahalle sakinlerini korkutmakta, binaları sarsmakta ve temellerine zarar vermektedir. Ayrıca bu taş ocakları sebebi ile sürekli bir toza maruziyet olmakta ve burada oturanların özellikle çocukların sağlığı açısından tehlike saçmaktadır“ dedi.

Mahalle sakinlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanı’na defalarca konuyu bildirdiklerinin altını çizen CHP’li Tarhan, verdiği soru önergesinde mağdur mahalle sakinlerinin bir an önce mağduriyetinin giderilmesini talep etti.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu