Sanat

Tarih, müzik ve sanat bir araya geliyor

 

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği. sonbahar etkinliklerinin ilkini Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi tiyatro sahnesinde gerçekleştirecek

İzmit tren garı arkasında bulunan Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin her tarafı tarih kokan ortamında düzenlenecek özel etkinlikte, İzmit’in tek bağımsız çok sesli korosu olan İzmit Çok Sesli Müzikal Korosu (İÇSES),  özel olarak hazırladığı repertuarıyla İzmitli sanatseverlere müzik ziyafeti sunacak.

Tarih, müzik ve sanat bir araya geliyor

Etkinlik kapsamında ayrıca, AND kültür sanat projelerinden biri olan, danışmanlıklarını tarihçi yazar Volkan Şenel, Kocaeli Müze Müdürü ve aynı zamanda AND üyesi olan sanat tarihçisi  Rıdvan Gölcük ve tarihçi Feyzullah Yavuz Ulugün yaptığı, AND üyesi ressamlar Vehbiye Başkan ve Ecaterina Nicolau’nun yağlı boya portre resim çalışmalarından oluşan “İzmit Tarihinde İz Bırakanlar” temalı yağlı boya resim sergisi katılımcıları tarih kokan bir yolculuğa çıkaracak.

Tarih, müzik ve sanat bir araya geliyor

“İÇSES Sonbahar Dinletisi” ve “İzmit Tarihinde İz Bırakanlar Yağlı Boya Resim Sergisi” Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND)’nin Kasım ayında Viyana’da katılacağı “Carnuntum Day” etkinliği öncesinde prova niteliği taşıyor.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu