Eğitim

TEV Kocaeli, yeni hizmet binasını açtı

Türk Eğitim Vakfı’nın Kocaeli’deki yeni hizmet binası, TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Koç’un katıldığı törenle açıldı

Yarım asrı geçen eğitim hizmetiyle maddi imkanı kısıtlı gençlere fırsat eşitliği sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV) Kocaeli şubesinin yeni binasını, Kemalpaşa Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No: 64 adresinde açtı. Öğrenciler için teknoloji, resim, müzik, eğitim ve seminer odaları ile birlikte bir kitap kafesi bulunan Kocaeli’deki yeni hizmet binası, TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Koç’un da katıldığı, TEV Kocaeli Şube Başkanı Derya Kurt’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir törenle açıldı. Eğitim merkezi de olarak faaliyetlerini yeni binada sürdürecek olan TEV Kocaeli şubesi, çalışmalarını artık TEV Hortaçsu İş ve Eğitim Merkezi’nde sürdürecek. Gençlerin farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkan verecek TEV Kocaeli Şubesi’nin yeni hizmet binasında yer alan Eğitim ve Seminer Odası; Tüpraş, Teknoloji Odası Ford, Kitap Kafe Pirelli’nin, müzik ve resim odaları ise gönüllü eğitim dostlarının desteği ile hazırlandı.

TEV Kocaeli, yeni hizmet binasını açtı

BAĞIŞÇILAR DA KATILDI

Açılışa; Kocaeli Vali Yardımcısı Salih Bıçak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nun yanı sıra Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Baro Başkanı Mehmet Gül, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, TEV Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Neyzi, Fırat Tekin, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ve TEV Kocaeli Şubesi’nin yeni hizmet binasını bağışlayan TEV’in değerli bağışçısı katıldı.

“SORUMLULUK BİLİNCİMİZ VAR”

TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Koç, “Eğitim hiç sönmeyecek bir meşaledir ve biz de bu meşaleyi taşıyarak gelecek nesillere ulaştırmakla mükellefiz. Bu sorumlulukla Türk Eğitim Vakfı olarak 55 yıldır gençlerimizin eğitimine destek vererek ülkemizin aydınlık yarınları için çalışıyoruz. Vakfımızın hassasiyet gösterdiği en önemli konulardan biri de ülkesine karşı sorumluluk duyan birçok hayırseverin arzularını, ideallerini TEV çatısı altında gerçekleştirmesidir. Türkiye’nin yetiştirdiği bu kıymetli hayırseverlerden biri olan Sayın Prof. Dr. Nuran Hortaçsu da kıymetli anne ve babası merhume Müşerref Hortaçsu ve merhum Ali Eşref Hortaçsu adına bu binayı Türk Eğitim Vakfına bağışlayarak emanet etti” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Koç,“Yeni Kocaeli şubemiz, bursiyerlerimizin kişisel gelişimlerine ve sosyal yaşamlarına da büyük bir zenginlik katacak. Evlatlarımız gelişmiş, modern ve donanımlı bir eğitim yuvasına kavuşacak. Kocaeli şubemizin hayata geçirilmesinde kıymetli destekleri olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, Kartepe Belediyesi’ne, Tüpraş, Ford, Markam Gıda, Pirelli Ve Obsan kurumlarının emeği geçen tüm ilgililerine şahsım ve TEV ailesi adına teşekkürler ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu