Siyaset

TGB, “DOĞU PERİNÇEK ADAY OLSUN”

2023 seçimlerine sayılı günler kala Cumhurbaşkanı adaylıkları kesinleşti

Adaylığını ilk açıklayan isimse Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek olmuştu. bu süreçte Türkiye Gençlik Birliği de Türk gençliğinin adayını açıkladı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e imza desteği için çağrı yapan Türkiye Gençlik Birliği, “Doğu Perinçek Gönüllüleri” kampanyasını da başlattı.

ZORLUKLAR VARSA, ZORLUKLARI YENECEK LİDER ADAY OLMALI

Türk gençliğinin özlediği Türkiye’nin seçeneği seçimlerde temsil edilmeli, Doğu Perinçek Cumhurbaşkanı adayı olmalı diyen gençler; Perinçek’in neden aday olması gerektiğini de açıkladılar.  TGB Genel Başkanı Kayahan Çetin: “Türkiye’nin önünde güvenlik ve ekonomi alanlarında büyük zorluklar var. Ve bu zorluklar, krizler seçimlerden sonra da devam edecek. Eğer zorluklar önümüzdeyse, mücadele hayatı boyunca her türlü zorluğu yenmeyi başarmış Sayın Doğu Perinçek Cumhurbaşkanı adayı olmalı, Türkiye seçeneksiz kalmamalı.” dedi.

TGB, "DOĞU PERİNÇEK ADAY OLSUN"

Kampanyayı sosyal medya hesaplarından yayınladıkları video ile duyuran TGB, Doğu Perinçek’in Türkiye’nin önüne gerçek bir çözüm sunduğunu belirterek gençlerin özlediği Türkiye’nin adayı olduğunu vurguladılar. Yayınladıkları videoda gençlere ve Türk Milleti’ne seslenen TGB Genel Başkanı Kayahan Çetin, cumhuriyetin 100. yılında yapılacak seçimlerin tarihi önemde olduğuna dikkat çekti. “Bu seçimler tam bağımsız, üreten, birleşen Türkiye mücadelemizde önemli bir dönemeçtir. Türk gençliğinin örgütü, vatansever gençliğin kalesi TGB, bu seçimlerde de görevinin başındadır. Önümüze gelecek pusulada Türk gençliğinin özlediği Türkiye’nin seçeneği mutlaka olmalıdır. Kaynakların faize, ranta, dolara mahkum edilmediği; gençliğe iş ve gelecek için, yatırım ve istihdam için ayrılacağı, terörü n vatanın her köşesinden ve meclisimizden temizlendiği, emperyalizmin her türlü tehdidine karşı dostlarımızla beraber dik durduğumuz; torpilin ve adam kayırmanın değil liyakatın ve cumhuriyeti kuranların fedai ruhunun egemen olacağı bir Atatürk Türkiye’si için bu seçimlerde biz de varız. Çünkü bu seçimlerde adaylığını açıklayan sayın Doğu Perinçek de var.”

EMPERYALİZME DİRENEN CUMHURBAŞKANI ADAYI

Çetin, Doğu Perinçek’in her dönemde emperyalizmin hedefinde olduğunu ve emperyalizmle mücadelede tarihi başarılar aldığını hatırlattı. “ABD ve FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz tertipleriyle mücadelenin lideri, Ermeni Soykırımı yalanını Avrupa başkentlerinde ve AİHM’de tarihe gömen lider, Asya’nın lider ülkelerinde Türkiye’nin iş birliğini ilmek ilmek ören, FETÖ ve PKK’nın, ABD ve NATO’nun her dönemde hedefi, emperyalizme direnen her kesimden milletimizin önünde yürüyen, 68 gençlik hareketinin lideri Sayın Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin i mzayı topluyor.”

VATANSEVERLERİN VE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’NİN ADAYI PERİNÇEK

TGB açıklamasında “Atatürkçülerin, milliyetçilerin vatanseverlerin tam bağımsız Türkiye programı ve o programın adayı pusulada olmalıdır. Türk gençliğinin ve Türk devriminin Namık Kemallerden, Talat ve Enver Paşalardan, Atatürklerden gelen, devrimci halkçı geleneğini, hep beraber seçimlere taşıyacağız.”diyerek herkesi Doğu Perinçek gönüllüsü olmaya çağırdı.  TGB Genel Başkanı Kayahan Çetin, Türkiye Gençlik Birliği’ne gönül veren herkesi Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanı adayı olması için imza vermeye çağırdı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu