ÇevreGüncel

Toprağa saygı için yürüdüler

TEMA üyeleri, “Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır” dedi

Erozyonla Mücadele Haftası’nı her yıl belirlediği farklı bir tema ile karşılayan TEMA Vakfı, bu yıl etkinliklerini, “Biyolojik Çeşitlilik, Biyolojik Çeşitlilik Kaybı ve Nedenleri” teması çerçevesinde gerçekleştirdi.

Toprağa saygı için yürüdüler

“Erozyonla mücadele biyolojik çeşitliliğin de korunması demektir”

TEMA Vakfı üyeleri,“Ülkemizde görülen erozyon, dünya ortalamasının 4 katı. Her yıl ülkemizde 648 milyon ton toprağın erozyona uğradığını, bunun da 1 hektar toprakta 8. 24 ton toprağa eşdeğer geldiğini belirtiyoruz.

Toprağa saygı için yürüdüler

Gönüllü öğrencilerimizle birlikte, ‘Toprağa saygı yürüyüşü”nü 22 Kasım 2022 Salı Günü Saat 13:00’de İzmit  Saat Kulesi önünde toplanarak, Saat 14:15’de Kent Meydanında gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. Programda TEMA gönüllüsü öğrenciler toprak ve erozyonla ilgili afişler paylaşarak farkındalık yarattı.

Toprağa saygı için yürüdüler

Etkinliğe 800 kişi katıldı

TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol yaptığı açıklamada, “Ayrıca velilerimiz ve vakıf gönüllülerimizle  etkinliğimiz 800 kişinin katılımı ile  gerçekleşti. TEMA vakfı Başiskele ilçe sorumlusu Ayşen Erbayri, Temsilci Yardımcısı Nagihan Özcan Sinem Uçan, TEMA Vakfı İzmit ilçe Sorumlusu Nuran Taşdemir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Çiğdem Ayanoğlu, Ulugazi Okul Müdürü Abdullah Ünüvar, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı, Başkan Yardımcısı Gizem Aslan, Öncü Kadınlar Dernek Başkanı Serpil Büşra Namlı katıldı. Toprak için farkındalık oluşturan doğanın kahramanlarına sevgilerimizle” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu