ÇevreGüncelSiyasetYaşam

Tuncay Aşkın: Arsalarımızın gelirleri deprem bölgesine, Fethiye Caddesi’ne hizmet, EYT’lilere can suyu oldu

Tuncay Aşkın: Arsalarımızın gelirleri deprem bölgesine,
Fethiye Caddesi’ne hizmet, EYT’lilere can suyu oldu
İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında arsa satışı ile ilgili söz alan Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, “Biz geçmiş dönemin satıp savdıklarından arta kalan arsaları değerlendirip, İzmit’e, deprem bölgesine, EYT’li personele, hizmet araçlarına yatırdık” dedi
İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı CHP Grup Başkanvekili Necat Çakır’ın başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısında belediyenin kaynak yaratmak amacıyla gerçekleştirmek istediği arsa satışı gündeme geldi. İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında arsa satışı ile ilgili söz alan Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, “20 senedir yapmadığını Fethiye Caddesi’ni yaptık. Bu kente araçlar kazandırdık. 2013 yılında bütün köyleri mahalle yapıp köy arazilerini sattınız. 70 tane araziyi satmayıp bıraktınız. Onlar da mezar yeri gibi yerler. Mezar yeri satılabilseydi onu da satacaktınız.
“POLEMİK YAPMAYA GEREK YOK”
Belediyelerin Ankara’dan gelen paranın dışında gelirleri de vardır. Belediyeler sıkıştığı zaman arsalarını satar ve uygun yerlerde de kullanır. Bu memleket tarihin en büyük depremlerinden birini yaşadı. Sattığımız iki arsanın gelirleri deprem bölgesine gitti. Fethiye Caddesi’nin yapılış bedeli bütün arsalara bedeldir. Gölkay’ı saymayın. Orada hayvanlar otluyordu. Fatma Hanım, tarihin en büyük işçi maaş zammını verdi. Bunlar hep bütçeyle olacak işler. Kim depremi ve pandemiyi bilebilirdi.” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu