Güncel

“Türk milleti en güzel cevabı vermiştir”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Doğan mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde bu özel günün anlamı kat kat artmaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramıyla tarih boyunca herhangi bir milletin egemenliği altında yaşamayan büyük Türk Milleti yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, kurtuluş mücadelesini taçlandırmıştır. Tarihten bu yana ülkemiz üzerine oyunlar oynanmış, oynanmaya da devem edilmektedir.

Türk milleti ve şanlı ordumuz, 30 Ağustos Zaferi’yle her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış,  bin yıllık yurdumuzu bölüp ve  parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiş, vermeye de devam ediyor. Başkomutan  büyük önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zafer, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Yeni Türk Devleti’nin kuruluşunun da  müjdeleyicisi olan 30 Ağustos Zaferi, büyük Türk Milleti’nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesi olmuştur.

Var olduğumuz günden itibaren tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz bugünde bu savaştan galip çıkacak ve çılgın Türkler, bir kez daha gücünü dünyaya gösterecek.  Aziz milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı en içten duygularımla kutluyor, bu vatan uğrunda şehadet mertebesine yükselen şehitlerimizi bu vesileyle de bir kez daha  rahmet ve minnetle anıyorum”

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu