Güncel

“Türkiye’nin ihtiyacı iç ve dış barıştır”

CHP Kocaeli  Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı

Andız, “ Türkiye’nin ihtiyacı; hukukun üstünlüğüne, adalete, demokrasiye ve özgürlüğe dayalı tam bir iç ve dış barıştır” dedi.

Andız açıklamasında şunlara yer verdi:

“Barış; birbirinden farklı kimliklerin, grupların, toplumsal birimlerin ve ulusların en uyumlu biçimde birlikte yaşamalarının, insan hak ve özgürlüklerine dayalı ortak değerler üzerinde farklılıklarını koruyarak ve zenginleştirerek gelişmelerinin, yoksulluk ve sefaletin giderilerek eşitliğe doğru atılan adımın adıdır.

SOSYO-EKONOMİK TAHRİBATLAR ARTIYOR

Bütün insanlığa yönelik olumsuz sonuçları olan savaşlar, tarih boyunca olduğu gibi bugün de kapitalist sistemin devamı için, egemenlerin çıkarları doğrultusunda, her geçen gün yeni yeni ölümleri ve yıkımları beraberinde getirmektedir. Bugün, başta komşumuz Suriye’de olmak üzere, bölgesel düzeyde yoğunlaşan savaşlara tanık oluyoruz. Bütün bunların yanı sıra, savaşların insanlar üzerindeki sosyo-ekonomik tahribatları gittikçe artmaktadır.

TOPLUMSAL BARIŞI HAYATA GEÇİREBİLECEK PARTİ CHP’DİR

Bütün bu gelişmeleri göz önünde bulundurursak, Türkiye’nin ihtiyacı; hukukun üstünlüğüne, adalete, demokrasiye ve özgürlüğe dayalı tam bir iç ve dış barıştır. Gerçek bir barış, ortak aklın, yaygın bir ulusal uzlaşı içinde oluşturacağı birlik ve beraberlik ile sağlanır. CHP, toplumsal barışı hayata geçirebilecek bir partidir. Yurtta ve dünyada barışı gerçekleştirebilmek, birlikte yaşam kültürünü yaygınlaştırmak ve insanlık paydası altında savaşsız-sömürüsüz bir dünya için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum”

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu