Sanat

“Uyumsuz”, uyum sağladı

Sanat Akademisi kursiyerlerinin sergilediği ‘Uyumsuz’ oyunu büyük beğeni topladı

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü kursiyerleri, tiyatro festivali kapsamında hazırladıkları ‘Uyumsuz’ oyununu sanatseverlerle buluşturdu. Sanat ve sanatçı dostu İzmit Belediyesi, tiyatro festivali kapsamında kapılarını sanatseverlere açmaya devam ediyor. İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü 2023-2024 eğitim döneminde eğitim alan kursiyerler hazırladıkları oyunları sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor.
AYAKTA ALKIŞLANDI
Sanat Akademisi Tiyatro bölümü yıl boyunca aldıkları sanat eğitimlerini sahneye taşıyan kursiyerleri ortaya koyduğu performans sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Aynı zamanda İzmit Belediyesi Tiyatrosu’nda bir ilke imza atıldı. Tiyatro sınıfı sene sonu gösterisi olan Jean Tardıeu’nun “Uyumsuz” adlı eserinde çocuk oyuncu da rol aldı. Aynı oyunda rol alan anne ve kız tiyatro salonunda duygusal anlar yaşattı.
"Uyumsuz", uyum sağladı
ŞÖLEN HAFTA SONUNDA DA DEVAM EDECEK
Etkinlikler kapsamında ‘Akademi Oyuncuları’, ‘Çocuk Tiyatrosu’ ve ‘Yetişkin Sınıfları’ olmak üzere toplamda 120 katılımcı yer alıyor. Oyunlar, alanında uzman eğitmen kadrosu önderliğinde, farklı dönem ve tiyatro türlerine ait usta yazarların eserlerinden oluşan bir seçkiyle sahneleniyor. İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin sanatseverler için sunduğu şölen hafta sonunda “Soytarı Kral” ve “Bahar Noktası” adlı oyunlarla devam edecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu