Siyaset

Vatan’ın adayı Perinçek

Vatan Partisi’nin 11. Genel Kurultayı’nda Genel Başkan Doğu Perinçek Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendi

Lerzan Göremen (Hür Kocaeli) Ankara- Vatan Partisi’nin Amiral Soner Polat adı verilen 11. Genel Kurultayı dün Ankara Spor Salonu’nda başladı. Kurultayda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendi. Divan Başkanı Ethem Sancak, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı olmasını oyladı. Öneri oy birliğiyle kabul edildi.

Vatan’ın adayı Perinçek

“ABD’nin haraç sistemi yıkılıyor”

Kurultayda kürsüye gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, tüm dünyaya Ankara’dan seslendiklerini belirterek, “Yeni bir dünya kuruluyor. Dolar saltanatı, ABD’nin haraç sistemi yıkılıyor. ABD’nin dünyaya bu haraç sistemini dayatan silahlı kuvvetlerinin karşısında, onu dengeleyen ve onu korkutan, savaşan büyük silahlı güçler tarih sahnesine çıktı. Suriye, ABD emperyalizmine karşı 12 yıldır Beşar Esad başkanın önderliğinde kahramanca savaşıyor. Onları Ankara’dan, Türkiye’den selamlıyoruz” dedi.

Vatan’ın adayı Perinçek

“Ankara’dan selamlar gönderiyoruz”

Perinçek konuşmasının devamında; “Rusya’nın Ukrayna sathında, ABD emperyalizmine ve 20 Atlantik devletine karşı kahramanca savaşan arslanlarına buradan Ankara’dan selamlar gönderiyoruz. Tayvan Boğazı’nda, Pasifik’te ABD emperyalizminin ve yandaşlarının tehditlerine karşı dimdik ayakta duran ve mucizeler yaratan Çin Halk Cumhuriyeti’ni ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ni aynı davanın mensupları olarak yürekten duygularla selamlıyoruz. Latin Amerika’nın kahramanlarını, Venezuela’yı, Küba’yı, bütün Latin Amerika halklarını selamlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Vatan’ın adayı Perinçek

“İnsan odaklı bir sistem geliyor”

Genel Başkan Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelen yeni dünya düzeninde; kapitalizmin içinde dengelerin değişmesi değil, kapitalizmin sonunun görüldüğü bir sürecin içerisindeyiz. Sosyalizme açılmanın büyük çabaları içinde olan insanlık yeni bir dünyanın, yeni bir sistemin haberini vermektedir. O yeni sistem insancıldır. İnsan odaklı bir sistem geliyor. Halkçılık, kamuculuk, devletçilik geliyor. Yeni dünya insanlığımıza barış getiriyor. Kardeşliğin hüküm süreceği bir dünya önümüzde gözükmektedir. Türkiye, bu mücadelenin ön cephesindedir”

Vatan’ın adayı Perinçek

“Ön cephede mücadele ediyoruz”

“Türkiye’miz Çin’le, Rusya’yla, İran’la, Hindistan’la, Asya ülkeleriyle ön cephede mücadele etmektedir. Vatan Partisi bu ön cephenin partisidir” diyen Perinçek, “Bütün dünyaya buradan bildiriyoruz; Kemalist Devrimle doruğa çıkan Türkiye’nin Milli Demokratik Devrimimiz son kesin zafere ilerlemektedir. Önümüzde Vatan Partisi önderliğinde Türk Milleti’nin Milli Demokratik Devrimi’ni tamamlayacağı ve emekçilerin kardeşlik, özgürlük dünyasına açılan büyük başarılar var, zaferler var. O zaferlerin eşiğinde bu kurultayımızı topluyoruz. Türkiye Amerikan zincirlerini, NATO zincirlerini kırmaktadır. 2014 yılında ABD’nin Türkiye’yi bölmek için, Türkiye’yi esir etmek için ördüğü o Silivri duvarlarını Vatan Partisi önderliğinde yıktık” ifadelerini kullandı.

Vatan’ın adayı Perinçek

“Bu sefer Türk halkı kurtardı”

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Her zaman Türk Ordusu Türk halkını kurtarırdı, 2014’te Türk halkı Türk Ordusunu kurtardı. 2016 yılında Gladyo’nun Türkiye’yi yeniden kontrol altına almak için tezgahladığı darbe girişimini Vatan Partisi önderliğinde ezdik. En büyük gerçeğimiz şudur Türkiye olarak; bugün Türkiye hapishanelerinde NATO generalleri yatıyor. 15-16 Temmuz gecesi Türk Ordusunu ve Türk halkını ayağa kaldırarak ezdik”

“Türk ve Kürdü karşı karşıya getirme komplolarının sonu gelmiştir”

Perinçek, “Türkiye bu süreçten devrimle çıkıyor. ABD bize devrimi dayatttı. Ekonomisiyle devrimi dayattı. Siyasi planlarıyla, darbeleriyle, komplolarıyla devrimi dayattı. Türkiye şimdi o devrimi yapıyor. 35 bin polis, 14 bin yargı mensubu, 130 bin kamu görevlisi devletin içinden temizlenmiştir. Bu bir devrim sürecidir. Türkiye milletiyle ve devletiyle sistemin duvarlarını zorluyor. Devrim yapan bir milletiz. 200 yıldır emperyalizmle savaşıyoruz. Şimdi bu savaşı üretim devrimiyle nihai zafere ulaştırma zamanı gelmiştir. Türkiye’nin sorunları artık devrimlerle çözülür. Reformlarla, tedbirlerle getirilmeye çalışılan çözümün çözüm olmadığı büyük tecrübelerle anlaşılmıştır” diye konuştu.

“O 500 milyarı Türkiye’ye getireceğiz”

Genel Başkan Perinçek, “Ey Türkiye emekçisi, ey Türkiye’nin emekçileri size sesleniyorum; sizin alın terinizle yaratılan servetler, 500 milyon dolar olarak hesaplanıyor, kıyı bankalarına yatırılıyor. Yani ABD bize borç vermiyor, biz onlara borç veriyoruz. O 500 milyar dolar devrimci tavırlarla Türkiye’ye gelecek. Yumruğumu bu masaya vurarak söylüyorum çünkü bu iş yumrukla çözülecek. Devrimin yumruğu geliyor. Türkiye’nin alın terinin emperyalist sisteme kredi olarak verilmesini kabul etmiyoruz. O 500 milyar doları Türkiye’ye getireceğiz. Londra’da, ABD’de temiz para olur mu? Sen temiz paranı alın terini götürmüşsün, kıyı bankalarına yatırmışsın. O sisteme son veriyoruz. Kimse Türkiye’de üretilen kaynağı emperyalizmin kaynağı olarak kullanamayacak” dedi.

“Kimse minareyi çalamayacak”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Türkiye’de herkes yolsuzluktan bahsediyor. Açık konuşalım, AK Parti’nin teşkilatları, ‘Biz gidiyoruz. Bari giderken yükü kaldıralım’ diyorlar. Bu ne demek? Yine AK Parti’den kuvvet alan Mustafa Sarıoğlu, TAHAP diye bir platform kurmuş başına geçmiş. Diyor ki arıcılara, ‘Size şeker vereceğim’ Dokuz ay önce para toplanıyor, ortada şeker yok. Paralar ceplere indirildi. Arkadaşlarımız arıcılarla birlikte Külliye’ye gidiyor, Cumhurbaşkanı Başdanışmanıyla görüşüyor. Aldıkları cevap şu, ‘Minareyi çalan kılıfını hazırlamış, üstüne bir soğuk su için’ Buradan ilan ediyorum, önümüzdeki dönemde hiç kimse minareyi çalamayacak” ifadelerini kullandı.

“Hani bunlar Müslümandı?”

Perinçek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Müslümanlık adına konuşuyorlar ya. Bunların döneminde minareler çalınıyor. Hiç kimse Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Milli Hükümeti devrinde minareyi çalamayacak. Yolsuzluk mahkemeleri kuracağız. Üç ayda soruşturmalar tamamlanacak, altı ayda kararlar verilecek. Kamudan çalınan kaynaklar kamuya geri iade edilecek. Devletin israfına son vereceğiz. Külliye’den Cumhurbaşkanlığı makamını Atatürk’ün Çankaya’sına taşıyacağız. Sonra bir bakan geliyor bir bakıyorsunuz arkasında on, yirmi, otuz tane araba… Devlet büyük bir israf içinde. İhtişama, şatafata, saltanata son veriyoruz. Kayseri Şeker’de büyük vurgunlar var. O vurguncuların tepesine bineceğiz. Pancar üreticilerine hile yapanlar… On binlerce pancar üreticisini kongreye almayanlar bilsinler, o hileleriyle o hurdalarıyla birlikte yaptıkları bütün işler çöpe gidecektir. Pancar üreticilerine söz veriyoruz”

Vatan’ın adayı Perinçek

“Şimdi bizim üretim devrimi kavramımız moda oldu”

Perinçek, “Herkes üretim devrimcisi oldu. Londralara koşan Kılıçdaroğluları, Gladyo’nun kraliçesi Meral Akşenerler hepsi üretim devrimcisi oldu. Üretim devrimini biçen Tayyip Erdoğan yönetimi de üretimden bahsediyor. Ancak bunların hiçbiri devrimci kararlar ve önlemlerle yaratılacak olan kaynaklardan söz etmiyor. Siz neyle kaynak yaratacaksınız? Emperyalist kapitalist sistemin sizi Türkiye’de ayakta tutacak kaynağı da kalmadı. Türkiye’nin geleneksel kurumlarına karşı işlediğiniz cinayetlerin, yaptığınız tahribatın da sonu gelmiştir. Türkiye’nin köklü devlet geleneği var. Şimdi devleti ne hale getirdiler? Dışişleri Bakanlığı’na bakıyorsunuz, oraya komiserler tayin edilmiş. Türkiye’nin o hariciye geleneğini yok ediyorlar. O komiserlerle Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı’nı tahrip ettiler. Maliye Bakanlığı’nı da mahvettiler. Ordumuzu mahvediyorlardı, 15 Temmuz’da o Gladyolarını ezerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Amerika’nın tahribatından kurtardık. Devlete liyakati getireceğiz. Devletin geleneksel kurumlarını ayağa kaldıracağız. Halka hizmet eden bir devlet yeniden inşa edeceğiz. Halkın kulu olan bir devlet inşa edeceğiz. Adaleti yeniden ayağa kaldıracağız. Cumhuriyetin getirdiği, Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik… Bu büyük programın bayrağını bu kurultayda kaldırıyoruz ve Ankara’nın burçlarına dikeceğiz” dedi.

“Buradan Amerika’ya meydan okuyoruz”

Genel Başkan Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “NATO’dan çıkacağız ve NATO’nun Türkiye’deki terör örgütlerine son vereceğiz. PKK bitirilecek. Sınır ötesinde ve sınır içinde PKK bitirilecek. Suriye ile işbirliği yapacağız. Irak ile İran ile Rusya ile işbirliği yapacağız. Bu işbirliği ile bölgemizdeki teröre son vereceğiz. Aynı zamanda Ukrayna üzerinden NATO’nun doğuya genişletilmesi projesini de mezara gömeceğiz. Türkiye’deki NATO üsleri kapatılacak. Buradan ABD’ye meydan okuyoruz. O Yunanistan’ın kıyılarına kurdukları üsler, bütün Karadeniz ve Akdeniz’de Türkiye’yi çevreleyen, Rusya’yı çevreleyen, Asya’yı tehdit eden NATO üsleri… Biz Ankara’dan o üsleri kartallar gibi keskin gözlerimizle görüyoruz. Türkiye’ye yöneltilen namluları görüyoruz. Ama yalnız görmüyoruz, meydan okuyoruz. O namlularınızı kıracağız. Namusumuz üzerine bütün insanlığa söz veriyoruz. Bütün insanlığa sesleniyorum, Türkiye’ye güvenin. Türkiye’de sizin kardeşiniz olan, dostunuz olan, size ihanet etmeyecek bir Türk Milleti var. Vatan Partisi var”

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu