Sanat

Ve kadın

ÇYDD Kocaeli önemli bir sergiye imza attı

Lerzan GÖREMEN- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi önemli bir resim sergisine imza attı. Cumhuriyet Çocuk Parkı’nda bulunan galeride açılan sergide 70 sanatçının 77 esesri yer aldı.

Ve kadın

Ve kadın

Sergi ile ilgili açıklama yapan sanatçılar; Fulya Uzuner ve Füsun Akbaş ile fotoğraf insanı Şerif İlhan Kaya şunları söyledi: “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi yönetim kurulu olarak derneğimiz adına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü onuruna geleneksel anlamda bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Ve kadın… Yeni baştan adlı sergimiz ile mesaj verdiğimizi sanıyoruz.

Ve kadın

Sanat danışmanlığını Kocaeli şubemiz resim atölyesi öğretmeni Filiz Altuğ Kaya’nın üstlendiği sergimizde; sanat yaşamlarını Kocaeli’de sürdüren 70 sanatçı ve katılımcılara ait plastik sanat örnekleri olarak (Resim, heykel, fotoğraf ve kadın emeğini simgeleyen) farklı disiplin ve tekniklerle ürettikleri 77 adet eser yer aldı.

Ve kadın
Cumhuriyet parkı sanat galerisinde açılan sergimizin 17 mart 2023 Cuma gününe kadar ziyaret edilebilir. Bu çağda sanat ve sanatçının değeri olmadığını bildiğimiz ve yine her şekilde dayanışma ve özveriyle çalışan tüm sanatçılara selam olsun. Saygılarımızla…”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu