Eğitim

Velilere çocuk istismarı eğitimi

İzmit Belediyesi, velileri çocuk istismarı konusunda bilgilendiriyor

Belediyenin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli uzman psikolog Betül Kına tarafından  Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde velilere, çocuk istismarı konusunda eğitim verildi. Çocuk istismarı konusunda çocuklardan önce büyüklerin bilinçlenmesi gerektiğini söyleyen yetkililer, “Yapılan araştırmalar çocuk istismarı vakalarında 10 yılda 700 kat bir artış olduğunu göstermektedir. Gizlenmiş ve üzeri örtülmüş vakalarla birlikte gerçek rakamların bunun çok daha üstünde olduğu tahmin edilmekte.

Ancak önemli olan sayısal veriler değil, yaşanan bu travmanın çocukların ruhunda bıraktığı etkidir. Bu sebeple cinsel istismar vakalarını ortadan kaldırabilmek için konuyla mücadele etme konusunda toplumun her kesimine önemli görevler düşmekte.

İzmit Belediyesi olarak bu gerçekten hareket ederek uzun yıllardır hem anne babalara hem de çocuklara eğitimler veriyoruz. Çocuk istismarı üstü örtülüp geçiştirilecek bir konu olmayıp, üzerinde ciddiyetle durulacak önemli bir sorundur” dedi.

.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu