Siyaset

VERGİLİ, SÖZ VERDİ, ANT İÇTİ

VERGİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Körfez İlçe’nin ve Kocaeli’nin tanınmış isimlerinden olan; Körfez Canter isimli iş yerinin sahiplerinden genç girişimci iş kadını Aynur Vergili Kavun; İYİ PARTİ ’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Kendisine ait iş yerinde bir basın açıklaması ile adaylığını açıklayan Aynur Vergili Kavun, 17 yıldır Körfez’de ikamet ettiğini ve 4 yıldan beri de İYİ Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nda vazife yaptığını söyledi. Depremde hayatını kaybedenleri anarak başladığı basın açıklamasında Aynur Vergili Kavun; önce söz verdi; sonra da yemin ederek ant içti, Milletvekilliği aday adaylığı’nı açıkladı.

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ OLDUKÇA ZOR
Ülkenin önünde zor bir sürecin olduğunu belirten Aynur Vergili Kavun, ‘ Her Türk Evladının üzerine düşen önemli görevler vardır. Orta Asya’nın bozkırlarından başlayan destanımız, Kurtuluş Mücadelemizle taçlanmış ama noktalanmamıştır. Ülkemiz her daim emperyalist güçlerin hedefinde olmuştur. Olmaya da devam etmektedir. İçeride ve dışarıda tabi ki ülkemizin bağımsızlığına, bizleri sömürge devlet yapmaya hevesli emperyalist güçler vardır. Bunlarla mücadele etmek; bağımsızlığımızın ilelebet var olması için; her daim omuz omuza; mücadelemize devam edeceğiz. İyi parti vatansever; mücadeleci, cesur bir kadın tarafından kuruldu. Genel başkanımız bu partiyi kurarak; ülkemizin üzerinde ki kasveti ve kötü gidişi durdurmak için mücadele başlattı. Bizde bu güne kadar onun bu başlattığı kutsal yolculukta yerimizi aldık. Şimdi bu mücadeleyi bir adım ilerisine yanı meclise taşıma zamanıdır. Cumhuriyetimizin aldığı yaraları sarma zamanıdır. Ben de bir kadın olarak genel başkanımızın yanında yer almak için bu yola çıktım’ dedi.

VERGİLİ, SÖZ VERDİ, ANT İÇTİ

SÖZ VERİYORUM, ANT İÇİYORUM,
‘Allah bana talip olduğum bu şerefli makamı verirse, vekil olursam gece gündüz çalışacağım’ diyen Aynur Vergili Kavun açıklamasında, “ Kocaeli halkının ve öncelikle genel başkanıma ve partime ve dahi bana güvenerek oylarla bana destek verenlerin teveccühü ile vekil olursam; Kocaeli halkının benden hoşnut olması için, genel başkanımı ve partili dava arkadaşlarımı ve parti büyüklerimi, mahcup etmeyerek; merhametli, cömert, dürüst, her daim Kocaeli halkı için hizmetkar olacağıma, son nefesime kadar ve Allah bana güç verdiği müddetçe, Kocaeli halkı için çalışacağıma, adaletten şaşmayacağıma, Kocaeli halkının ezilmesine izin vermeyeceğime ve dahi bu düsturla, genel başkanımın açtığı yolda, gösterdiği güneşli günler hedefine, genel başkanımın izinden, hiç sapmadan ve daima Genel başkanımın ve partimin emrinde yürüyeceğime Yüce Rabbi’min önünde ant içerim’ ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu