SağlıkSiyaset

Yavuz hiçe mi sayılıyor?

DP Kocaeli İl Başkanı Nazlıgül, "Vali’nin sokak hayvanları talimatına neden uyulmuyor?" diye sordu

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kocaeli Valisi Yavuz’un talimatına uyulmadığını söyledi. Nazlıgül yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sorunların başında gelen sokak hayvanları ile ilgili Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un geçtiğimiz haftalarda yerel yönetimlere verdiği talimat, kamuoyunda geniş yankı bulmuştur. Yerel yönetimlerin hızlı bir şekilde kısırlaştırma ve tedavi süreçlerine başlamasını, çevre ve halk sağlığı noktasında tehlike oluşturan sokak hayvanları ile ilgili işlem yapılmasını yönetmeliklere dayanarak hatırlatan Vali Yavuz’un aldığı kararlar Türkiye’de geniş yankı uyandırmış, Vali Yavuz açıklamasıyla büyük destek almıştır” dedi.

“TARTIŞMA KONUSU”

Başkan Nazlıgül şöyle devam etti: “Fakat açıklamanın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen yerel yönetimlerin bu talimatlara ne kadar uyduğu tartışma konusudur. Çünkü gerek vatandaşlarımızın bize ulaşması gerekse de yerel basında çıkan haberlerde anladığımız kadarıyla yerel yönetimlerin bu sorunun çözümü ile alakalı en ufak bir adımları yoktur. Dahası, vali beyin talimatı üzerine bu konuda neler yaptıklarını, hedeflerinin ne olduğunu kamuoyuna duyurma gayreti bile sergilememişlerdir”

Yavuz hiçe mi sayılıyor?

“HALK TARAFINDAN BİLİNMELİ”
“Evet, her canlının yaşaması ve yaşatılması gerektiğini düşünen bizler, diğer yandan sokağa çıkamayan halkımızı, okuluna gidemeyen öğrencimizi, servisine binemeyen işçimizi de düşünmek zorundayız” diyen Nazlıgül açıklamasını, “Güvenlikli sitelerde oturanların, her yere özel otomobilleri ile gidenlerin zaman zaman bu sorunu tam olarak anlamayacaklarını düşünmekteyiz. Bu yüzden yerel yöneticilerin öncelikli olarak bu sorundan muzdarip olan hemşehrilerini dikkate aiacakları inancındayız. Özetle, Vali Yavuz’un talimatlarına kimin ne kadar uyduğunun, kimin hangi çalışmayı yaptığının halk tarafından bilinmesi gerektiğini düşünmekteyiz” sözleriyle bitirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu