Siyaset

“Yerel seçimlerde gençler daha aktif rol alacak“

CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Örgütü haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi

Gençlik Kolları’nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı İl Başkanı Emre Andız başkanlığında gerçekleşti. İl binasında yapılan toplantıya İzmit İlçe Gençlik Örgütü, Lise ve Üniversite Komisyonu da katıldı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında yapılacak olan etkinliklerin ve yerel seçim çalışmalarının görüşüldüğü toplantıda Darıca ilçesinin ataması da yapıldı.

DARICA’DA GENÇLERİN YENİ BAŞKANI KIZILBUĞA

Gençlik Kolları İl Yönetimi, geçtiğimiz hafta Darıca Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı için görevinden istifa eden Gençlik Kolları Darıca İlçe Başkanı Aydın Işık’ın ardından Darıca İlçe Örgütüne atama yaptı. Buna göre Ümit Kızılbuğa Gençlik Kolları Darıca İlçe Başkanlığına, Tunay Münüklü, Elif Aydöner, Şerife Altundağ, Emin Ali Tepe, Muhammet Utkan, Fatih Çelik, Evrim İçli, Pelin Yağmur Can, Doğukan Ergin, Furkan Arda, İskender Münüklüoğlu, Hakan Muti, Ahmet İçli ve Nilay Nurşah Koçer yönetime atandı.

DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLAR

CHP’li gençler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için de yoğun bir çalışma içerisinde. CHP’li gençler ilk olarak Atatürk’ün İzmit’ten daha önce görülmemiş özel fotoğraflarının yer aldığı Atatürk Fotoğrafları Sergisi açacak. Bunun aynı sıra 28 Ekim Pazar Günü SekaPark’ta 29 Ekim Pazartesi Günü ise Yürüyüş Yolu’nda bin adet Nutuk, 2 bin adet ise Türk Bayrağı ve Atatürk baskılı balon dağıtacak.

“GENÇ ADAY ADAYLARININ YANINDAYIZ”

Yerel seçimlerde gençlerin daha aktif rol alacağını dile getiren Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Meclise aday adayı olan genç arkadaşlarımız var. Yanlarında olduğumuzu, destekçileri olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Genç arkadaşlarımızın siyasette daha çok yer almaları noktasında elimizden geleni yapacağız. Sadece CHP adına değil memleketin tüm gençleri adına bunun bir ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Siyasetin odağına gençleri almayan hiçbir siyasi partinin, biz de dahil, iktidara gelemeyeceğini düşünüyoruz. Gençler sadece gençlikle ilgili fikirleri değil memleketin tüm sorunlarına dair bir irade ortaya koyabilmeliler. Bu noktada da yerel seçimlerin bir fırsat olduğunu düşünüyoruz “dedi. Yerel seçimlere yönelik gençlerle de görüş alış verişinde bulunan Andız, bundan sonra daha çok alanlarda olacağız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu