Güncel

Zabıta göz açtırmıyor

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerine devam ediyor

7 gün 24 saat boyunca görev başında olan Zabıta ekipleri, kaldırım işgallerine, açıkta satış yapanlara, yasak yerlere afiş asanlara, çevreyi kirletenlere, yaya kaldırımlarına araç park edenlere engel oluyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri özellikle şehir merkezinde açıkta  ve gerekli muhafaza koşulları sağlanmadan satış yapan seyyar satıcılar ile ilgili çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan denetim ve kontrollerde seyyar olarak satış yatığı tespit edilen 18 şahsa müdahale edildiğini söyleyen yetkililer, “Sağlıksız şekilde açıkta satış yapılmasına kesinlikle fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Zabıta ekipleri, görüntü kirliliği oluşturan ve kent estetiğini olumsuz yönde etkileyen afiş kirliliğine de izin vermiyor. Trafolara, elektrik direklerine, duvarlara asılan afişler tek tek toplanırken bunları asan kişi ve kurumlara hakkında da yasal işlem yapılıyor. Şehir merkezinde 43 afişin kaldırıldığını söyleyen ilgililer, “Uyarılara rağmen yasak yerlere afiş asanlar hakkında Kabahatler Kanunu’na istinaden 259 ile 8 bin lira arasında cezai işlemde bulunuluyor” açıklamasını yaptı.

Zabıta göz açtırmıyor

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu