Güncel

Zabıtadan  sokakta kalanlara yardım eli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, şehri etkisi altına alan soğuk havalarda, sokakta yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için sürekli olarak devriye geziyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, soğuk havaların etkisinin artması ile birlikte teyakkuza geçti. Yolların açık kalması için gece gündüz çalışmaları sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşların mağdur olmaması için de sürekli devriye atıyor. Zabıta Dairesi ekipleri otogar, tren garı, köprü altı, metruk bina, bankamatik, hastane acilleri ve tenha yerlerde devriye geziyor.

EN ÖNEMLİ YARDIM İHBARLAR

Ayrıca Zabıta ekiplerinin en büyük avantajı ihbarlar oluyor. Duyarlı vatandaşların her ihbarı zabıta ekipleri tarafından değerlendiriliyor. Zabıta Dairesi Başkanlığına yapılan ihbar ile bir kişi sokaktan alınarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi’ne götürüldü.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri vatandaşlara da çağrıda bulundu. Ekipler, soğukta dışarıda gördükleri mağdur vatandaşlar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Koordinasyon Merkezi’ni aramaları yeterli.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu