Siyaset

“Zafer Günü kutlu olsun”

Hitler faşizminin tarihe gömüldüğü 9 Mayıs'ın yıldönümde, Türkiye Komünist Partisi (TKP) sosyal medya hesaplarında bir paylaşımda bulundu

Paylaşımda “Bugün sosyalizmin yokluğunda Avrupa’da ve dünyada savaş, yıkım, ırkçılık ve işçi sınıfına karşı her tür saldırı sürerken halkların zaferini çalarak sosyalizmi bu tarihten silmek isteyenlere karşı hatırlatma gereği duyuyoruz.” denildi.

Paylaşımın tamamı şöyle:

9 Mayıs 1945’te Hitler faşizminin kesin yenilgisi ilan edildi. Naziler ve işbirlikçileri emekçi halkın ordusuna yenik düştü, Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı son buldu. Bugün sosyalizmin yokluğunda Avrupa’da ve dünyada savaş, yıkım, ırkçılık ve işçi sınıfına karşı her tür saldırı sürerken halkların zaferini çalarak sosyalizmi bu tarihten silmek isteyenlere karşı hatırlatma gereği duyuyoruz.

Faşizme karşı kazanılan zafer, Kızıl Ordu ve Sovyet halklarına, komünistlere, devrimcilere, partizanlara aittir. Anayurtlarını ve insanlığın tüm birikimini savunmak için bu savaşı veren ve kazandıkları büyük zaferi tüm insanlığa armağan edenleri saygıyla selamlıyoruz. Zafer günü kutlu olsun!

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu