Güncel

“Zafer günümüze dört elle sarılmalıyız”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Efendiler, yılda sadece 1 gün değil bu toprakların nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını her gün hatırlayınız” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bir kutlama mesajı yayınladı. İl Başkanı Cengiz Sarıbay mesajında şu ifadelere yer verdi:

“96 yıl önce Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusumuz tüm varlığını ortaya koyarak dünyada emsali görülmemiş bir bağımsızlık savaşından zafer ile çıkmıştır. Büyük Taarruz’u anmak için her yıl gururla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği en değerli ve en milli gündür.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutan olarak kumanda ettiği ve askeri dehası ile düşman ordusunu püskürterek Anadolu topraklarında tek söz sahibin Türk milletinin olduğunu herkese gösterdiği zafer günümüze daha fazla dört elle sarılmalıyız. Maalesef ki milletimizin bağımsızlığını kazanmasına askeri dehası ile başkomutanlık eden Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık besleyen ve bunu her ortamda, televizyon kanallarında, sosyal medyada utanmazlık ile ilan edenler türedi. Hatta bu tipler ile sürekli bir araya gelerek poz vermekten çekinmeyen devlet adamlarının da sayısı artmaya başladı.

Efendiler, kendinize geliniz. Atatürk düşmanlığını uydurmaca hikayeler ile destekleyenler ve yaymaya uğraşanlar 96 yıl önce püskürttüğümüz, topraklarımız üzerinde söz sahibi olmaya çalışanların tohumlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli ve ortak değerlerine, tarihine saygı duymayanların bu topraklar üzerinde ülkemizi parçalamaya çalışmaktan başka işi yoktur. Efendiler, yılda sadece 1 gün değil bu toprakların nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını her gün hatırlayınız. ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek korkusuzca düşman ile çarpışanBaşkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 7’den 70’e kadın, çocuk, erkek demeksizin cepheye koşan halkımızı, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyorum”

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu