Siyaset

Cem Şakoğlu: Derdimiz yere düşen edebinize takılıp düşmemek

İzmit Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında Ak Parti meclis üyelerinin değerlendirmeleri üzerine İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu bir basın bildirisi yayınladı. Şakoğlu ‘Dün gerçekleştirilen meclis toplantımızda AKP meclis üyeleri Sayın Muharrem Tutuş ve Sayın Hayrettin Ünlü’nün kullanmış olduğu sözler ve tavır meclis üyelerimize ya da Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiye değil Türk insanının %48lik kısmına kullanılmıştır’ dedi. Şakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
Sözüm ona iyi niyetlerini sundular
“Dün İzmit Belediyesi meclis toplantısına katılan basın mensupları, misafirlerimiz ve meclisimizi canlı yayında izleyenler, meclisin muhalefet üyelerinin derdinin katkı sağlamak değil kendi kişisel şovlarını yapmak olduğunu bir kez daha gördüler. İçlerinde tutamadıkları gerçek niyetlerini mikrofon ellerine geçtiği anda dışa vurdular. Bunu öyle bir dille yaptılar ki bir nevi kişisel kimliklerini ortaya koydular. Meclis toplantısının başı itibariyle konuşan Muharrem Tutuş ‘Demek ki’ ile başlayan öyle cümleler kurdu ki bunlar seçim kazanmış bir siyasi partiden ziyade düşmanını mağlup etmiş bir zümrenin tatmin konuşmaları gibiydi.
EYT’lilerle işiniz bitti sanırım
Dün yapılan meclis toplantısında yine çok önemli bir şey yaşandı. Meclise İzmit Belediyesinde çalışan ve EYT’den faydalanarak emekli olanlara kazanılmış haklarını ödenmesi kaydıyla meclis üyelerinden arsa satışı yetkisi istendi. Millet ittifakının üyeleri olumlu yönde oy verirlerken Cumhur ittifakı üyelerinin tamamı red oyu kullandı. Dün EYT’yi asla çıkartmayacağını söyleyip seçim arifesinde karar değiştirip EYT mağdurlarını kullananlar bugün yine gerçek kimliklerini ortaya serdiler. Bir sürü bahane ile asıl siyasi amaçları İzmit Belediyesini çalıştırmamak olduğunu ilan ettiler. Bu zararı İzmit Belediyesi ya da Sayın Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiye verdiğini zannedenler asıl zararı bu hakkı lütfettiklerini sandıkları EYT’lilere verdiler. Bunu da biraz kasıtlı yaptıklarına inanıyoruz. EYT’liler ile işiniz bitti sanırım.
Size mi soracağız?
Sayın Tutuş her zaman yaptığı gibi çamur at izi kalsın salvolarına görevi gereği devam ediyor. İzmit Belediyesinde 2022 yılında döndüğünü iddia ettikleri yolsuzluklardan bahsediyor. Anlatıyor da anlatıyor. Meclis Başkanını vekâleten yöneten Sayın Necat Çakır ‘Madem böyle bir yolsuzluğu gördünüz, bunu 2022 denetleme raporunuzda neden belirtmediniz, neden itiraz etmediniz’ deyince ‘Neye itiraz edip etmeyeceğimizi size mi soracağız?’ diyor. Ya şaka yapıyor, ya da kent insanını bunlara inanacağını düşünecek kadar hafife alıyor.
Derdimiz yere düşen edebinize takılıp düşmemek
Son olarak şunu söylemek isterim, evet ülke insanı 28 Mayıs’ta tercih hakkını kullanmıştır. Demokratik hakkını hangi tercihten yana kullanırsa kullansın yerine getiren tüm vatandaşlarımıza seçimlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz seçimi kaybetmiş olabiliriz ama doğrularımızı asla kaybetmedik. Mevlana Celalettin Rumi Hazretlerinin çok sevdiğim bir sözü vardır, der ki mübarek ‘ Yürürken başımın yerde olması kimseyi sevindirmesin. Benim tek derdim yere düşen edebinize takılıp düşmemek’
Bu vesile ile tüm kent halkına bir kez daha saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu