Sağlık

Cerrahi Onkoloji hekimi hasta kabulüne başladı

Uzm. Dr. Mehmet Aslan Cerrahi Onkoloji hekimi olarak SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve başladı

Ülkemizde Genel Cerrahi Uzmanlarının kanser cerrahisi üzerine 2 yıl boyunca eğitim alıp özelleştirdikleri bir yandaldır. Bu branş sadece kanser taraması, kanser ameliyatları ve kanser hastalarının ameliyat sonrası takipleri ile ilgilenir. Örnek vermek gerekirse; yemek borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak, karın zarı, pankreas, safra yolları, tiroid, meme ve cilt kanserlerinin tedavisi güncel standartlarda uygulanmaktadır.

Uzm.Dr. Mehmet Aslan Kimdir?

1983 Saarlois (Almanya) doğumlu olan Aslan 2007 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2013 yılında İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlığını tamamladı. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Cerrahi Onkoloji Yandal uzmanlığını aldı.

2017 yılında Haydar Paşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde Cerrahi Onkoloji Uzmanı olarak görev yaptı. 2018 yılında Samsun Eğitim ve Araştırma hastanesinde görevine devam etti.

Uzm. Dr. Mehmet Aslan artık SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Cerrahi Onkoloji Hekimi olarak hasta kabulüne başlamıştır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu