Sağlık

Farabi’de belge mutluluğu

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi anne dostu unvanını alma sürecinde katkısı olan personeline teşekkür belgesi verildi

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sunduğu kaliteli hizmetlerin karşılığını almaya devam ediyor. Yakın zamanda Anne Dostu denetimlerinden başaralı bir şekilde geçmesi sonucu Anne Dostu Hastane unvanını almıştı.

Anne dostu unvanı almasında emeği geçen tüm personele bu süreçte verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür belgeleri verildi. Düzenlenen organizasyona Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa GÜNEŞ başta olmak üzere tüm hastane yönetimi, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, idari birim çalışanları ve ilgili servis çalışanları da katılım sağladı.

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan hastane başhekimi Doç. Dr. Mustafa GÜNEŞ, “Bizler hastanemiz çalışanları olarak anne ve anne adayları için mahremiyete dayalı tek kişilik doğum üniteleri, gebenin istediği uygun bir refakatçi ile kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeleri, hareket özgürlüğü sağlanarak sağlıklı ve mutlu bir doğum yapacakları ortamlar oluşturmaya çalıştık. En büyük hedeflerimiz arasında normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmiştir.

Ayrıca hastanemiz bünyesinde hizmet vermekte olan gebe okulunda da tüm anne ve anne adaylarına doğumun bütün evreleri ve çocuk bakımı konusunda alanında uzmanlaşmış sağlık çalışanları tarafından eğitimler düzenlenmektedir. Doğumdan sonra anne ile bebeğin ilk buluşması, anne sütünün önemi, normal doğumun önemi, doğum sonrası yaşanacak olan süreçler hakkında eğitimler verilmektedir.

Bu eğitimler sayesinde anne ve bebeğin güvenli bağlanması sağlanmakta böylece anne ile bebeğin birbirine bağlılığı ilk andan itibaren sağlanmaktadır. Bu hizmetleri vermekte siz değerli çalışanlarımızın emeği çok büyüktür aldığımız bu olumlu geri dönüşlerin mimarları da sizlersiniz. Hastane Yönetimi adına sizlere tekrar teşekkür eder başarılarınızın devamı dilerim” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu