Yaşam

Gölcük Belediyesi kışa hazır

Havaların soğumasıyla birlikte yağışların ilçeyi ulaşım yönünden olumsuz etkilememesi için hazırlıklarını tamamlayan Gölcük Belediyesi; Gölcüklülerin rahat bir kış geçirmesi için çalışmalarını sürdürüyor

Gölcük Belediyesi, bölgemizi etkisi altına alması beklenen ağır kış şartlarına yönelik gereken tüm önlemleri almış bir vaziyette hazır olarak bekliyor. Ekipler, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ulaşımda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmek için hazır bekletiliyor. Meteorolojiden alınan bilgiler eşliğinde Gölcük’te beklenen kar yağışı için yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme ve tuzlama yapacak ekipler, hazır kıta.

İlçede 24 saat hizmet verecek olan Gölcük Belediyesi karla mücadele ekipleri kentin tüm noktalarına en kısa sürede ulaşabilmek için hazır. Ekipler, buzlanmayı önlemek için tuz, solüsyon ve kar küreme araçlarını hazır tutuyor. Ekipler yoğun kar yağışında yollar, park, bahçe ve yeşil alanlarda gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya halinde çalışarak, yolların sürekli açık kalmasını sağlayacak.

Gölcük Belediyesi kışa hazır

Gölcük Belediyesi yetkilileri tarafından vatandaşların kar yağışının yoğun olduğu durumlarda toplu taşıma vasıtalarını kullanmaları, kendi araçları ile yola çıkacak olanları ise kış lastiği ve zincir takmaları hususunda uyardı. Ayrıca Gölcük’teki kar yağışı ve buzlanmaya karşı tüm ekipmanlarıyla 24 saat görevinin başında olacak olan ekiplerin, bölge genelinde yaşanabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla gerekli tedbir ve önlemleri aldığı belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu